На сайте Президента Украины появилась петиция под номером 22/053596-эп, в которой женщина просит сократить количество депутатов Верховной Рады Украины с 450 до 55 человек.

Инициатором данного предложения выступила Лавренова Наталья Васильевна.

«Требую сократить количество депутатов Верховной Рады с 450 до 55 человек, исходя из численности населения Украины и областей, то есть, от каждой области по 2 человека…»

Инициаторка мотивирует свою позицию тем, что в Украине резко сократилось население и сложилось тяжелое экономическое положение в связи с войной.

Петицию подали вчера, но её уже поддержали больше 100 человек. Сбор подписей будет продолжаться ещё 92 дня.

Напомним, для того, чтобы петицию рассмотрел Президент, она должна набрать 25000 голосов.

5 КОММЕНТАРИИ

  1. Сокращать нужно однозначно. Но не в 8 же!
    Если по 2 депутата от области, то минимум треть Украины будет представлена «рыгоОналами» безальтернативно. За гречку пропихаются.

  2. Я підтримую — нам на цьому дуже складному етапі розвитку цілком достатньо буде 55 ефективних народних депутатів у ВРУ! Але вимоги до них мають бути дуже високими: це не тільки високий професіоналізм і компетентність, — ці люди повинні бути маральними авторитетами нації і користуватись широкою підтримкою в людей, — які їх оберуть і будуть нести повну відповідальнсть за діяльність своїх обранців.

  3. от Закарпатской и Киевской по 2 депутата,а численность населения не в счет! «Справедливо»

  4. Безумовно, що ВР — «Ярмарок пихи», має скоротитися, але згідно з оцінками щощо достатнього представництва усіх регіонів країни. Тим паче, що відвідуваність засідань ВР депутатами така, яка геть виключає ефектьивну роботу ВР. А от наявність чиновників в країні таки варто скоротити більш ніж у 8 разів. Адже за часіву незалежності їх чисельність збільшилася саме у 8 разів. І це при постійній комп»ютерізації, електронному документообігу, нових технологіях управління тощо. Саме система управління країною нині вже накопичила таку ентропію, котра виключає саму можливість ефективного управління.

  5. Це ж які «Украинцы требуют в 8 раз сократить количество депутатов»? Чи не ті, що як діти малі вимагають те, чого не розуміють. А не розуміють вони те, що вимагають обмежити себе в правах. Не знаю з чого виходила жіночка, яка «требует сократить количество депутатов Верховной Рады с 450 до 55 человек», але точно не з демократичних норм, не з можливості реалізувати право свідомо обирати і бути обраним, не з можливості громадян ефективно контролювати депутата і не з доступності громадян до депутата і можливості депутата слугувати громадянам, бути їх представником. Світовий досвід говорить про ефективність життя суспільства де один депутат представляє у парламенті 50000 виборців. Обґрунтування цієї норми, як бачимо, є прозорим зрозумілим і вивіреним практикою. А 55 депутатів ВРУ чим обґрунтовано? Тому не можу не погодитись з Андрей Смирнов у тому, що «Отличное предложение» від розумного.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here