Від початку повномасштабної російської війни 24 лютого, всі країни ЄС відкрили кордони для українців, надавши право безкоштовного проїзду у міському і транспорті міжнародного сполучення.

Правила були і залишаються доволі простими: право на безкоштовний проїзд надає український паспорт (або будь-який інший документ, що засвідчує українське громадянство) чи «нульовий» квиток, який можна взяти у касах на вокзалі.

У більшості країн право на безкоштовний проїзд для українців зберігається й надалі.

Проте деякі країни частково відміняють його з 1 червня: Польща, Швейцарія, Німеччина, Болгарія та Чехія. Для українців тут діятиме пільговий проїзд.

Наприклад, Німеччина вводить проїзний на всі види міського транспорту в будь-якому місті та регіональних поїздах за 9 євро. У Чехії абонемент на всі види місцевого громадського транспорту обійдеться майже в 7 євро.

Щодо Польщі, поки що інформація про скасування безкоштовного проїзду з’явилася для громадського транспорту Варшави. Щодо регіональних потягів та міжнародного залізничного сполучення з сусідніми країнами, Польща обіцяє надати додаткове роз’яснення.

Варто пам’ятати, що правила проїзду для українців у громадському транспорті країн ЄС з 1 червня можуть змінитися і в тих країнах, які поки що не заявляли про плани скасування безкоштовного проїзду. Тому радимо перевіряти актуальну інформацію на спеціальному сайті ЄС для українських біженців.

2 КОММЕНТАРИИ

  1. Правильно! В эвропе инфляция, а тут еще тысячи вместо того чтобы работать по пляжам и музеях шляются!

    • Коля, тебе не пофиг, что там в Европе, иди лучше свой нужник проверь, вдруг там уже солдаты НАТО

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here