Постанова Верховної Ради України про Заяву Верховної Ради України про пріоритетні напрями державної політики України у сфері деокупації, реінтеграції і відновлення Автономної? Республіки Крим та міста Севастополя (реєстр. № 9626) законодавчо закріплює, що будь-які територіальні поступки заради припинення війни є неприпустимими. Окрім того, усі збройні формування держави агресора мають звільнити всю, без виключення територію України.
Україна, цінуючи кожного свого громадянина, із метою відновлення конституційного ладу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь продовжує докладати максимальних зусиль на всіх рівнях та в будь-яких форматах. Так, у Заяві Верховної Ради України, зокрема передбачено, що Україна вживає та вживатиме всіх можливих заходів для відновлення й забезпечення дотримання прав і свобод людини та громадянина, порушених внаслідок збройної агресії російської федерації й тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Окрім того, Постанова законодавчо закріплює пріоритетні напрями державної політики України в галузі деокупації, реінтеграції та відновлення Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Жоден громадянин України не має зазнавати переслідувань чи дискримінації, зокрема, за ознакою проживання на тимчасово окупованій території, а усі особи, винні у вчиненні злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, будуть притягнуті до відповідальності.
Важливим елементом комплексних дій держави щодо відновлення своєї територіальної цілісності, йдеться у Заяві, є діяльність Кримської платформи як ключового зовнішньополітичного інструмента консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію Кримського півострова. Саме тому прийнята Постанова є актуальним і нагально потрібним законодавчим актом для досягнення поставленої мети.
Цей Закон є частиною реалізації формули миру Президента України Володимира Зеленського, яка має стати основою для припинення збройної агресії російської федерації, відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаного державного кордону.