Суд ЄС: жінки можуть просити притулку в ЄС через гендерне насильство у своїй країні

0
463

Жінки можуть просити притулку в країнах ЄС на підставі того, що вони стикаються з гендерним насильством у своїй країні походження, постановив Суд Європейського Союзу (СЄС).

Цього тижня суд виніс вирок у справі, переданій болгарським судом щодо курдської жінки, яка сказала, що боїться за своє життя, якщо їй доведеться повернутися до Туреччини.

Жінка, громадянка Туреччини, мусульманка та розлучена, попросила міжнародного захисту в Болгарії. Вона сказала, що сім’я змусила її вийти заміж, а чоловік її бив і погрожував.

Згідно з Директивою ЄС 2011/95, статус біженця має бути наданий у випадках, коли громадянин третьої країни переслідується через расу, релігію, національність, політичні погляди або приналежність до певної соціальної групи.

У рішенні Великої палати Суд ЄС встановив, що Директиву слід тлумачити відповідно до Стамбульської конвенції, яка є обов’язковою для ЄС і визнає насильство щодо жінок за ознакою статі формою переслідування.

Суд також встановив, що жінки в цілому можуть вважатися такими, що належать до соціальної групи за значенням Директиви 2011/95. Отже, вони можуть претендувати на статус біженця, якщо в країні свого походження вони зазнають через свою стать фізичного чи психічного насильства, включаючи сексуальне та домашнє насильство.

Якщо умови для надання статусу біженця не виконуються, вони можуть претендувати на додатковий захист, у тому числі у випадках, коли існує реальний ризик бути вбитими або стати жертвами актів насильства з боку члена їхньої сім’ї чи громади через ймовірне порушення культурних норм. , релігійні або традиційні норми.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь