6 вересня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду переглянув рішення судів попередніх інстанцій у справі, у якій позивач оскаржив запис у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року № 878 «Про затвердження Списку історичних населених місць України». А саме просив у розділі «Одеська область» запис «м. Одеса – 1794 рік» замінити на «м. Одеса – 1415 рік».
Суди першої та апеляційної інстанцій закрили провадження у справі з огляду на відсутність юридичного спору, на який би розповсюджувалася юрисдикція судів, оскільки питання визнання історичних дат не належить до компетенції суду.
Верховний Суд не погодився з такою позицією, скасував рішення судів попередніх інстанцій і направив справу до суду першої інстанції для продовження її розгляду (Постанова КАС ВС від 6 вересня 2021 року у справі № 826/8295/18).
Колегія суддів вказала, що суди першої та апеляційної інстанцій, перевіряючи оскаржуване рішення на відповідність критеріям, визначеним ч. 3 ст. 2 КАС України, не взяли до уваги, що оскаржуване рішення належить до нормативно-правових актів (містить правові приписи нормативного характеру, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово), що впливає на визначення порядку розгляду адміністративної справи. Отже, суди не розглянули справу відповідно до приписів ст. 264 КАС України, яка визначає особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів.

1 КОММЕНТАРИЙ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here