Страховка для виїзду за кордон: що потрібно знати українцям

0
1146
People in airport are wearing masks to protect themselves from virus.

Перед поїздкою в іншу країну, окрім того які речі взяти із собою, слід подумати про страхування.

Страхування туристів (медичне та від нещасного випадку), відповідно до Закону України «Про туризм», є обов’язковим і забезпечується суб’єктами туристичної діяльності на основі угод із страховиками. Туристи вправі самостійно укладати договори на таке страхування. У цьому випадку вони зобов’язані завчасно підтвердити туроператору чи турагенту наявність належним чином укладеного договору страхування.

Укладання офіційних договорів між Україною та іншими країнами про безвізовий режим дещо спростило вимогу про обов’язковість страхування при наявності біометричного паспорту.

Однак, такими діями людина шкодить лише собі, адже відсутність страхування за кордоном може обернутися фатальними наслідками. Вартість, зокрема медичних послуг за кордоном дуже велика. Тому страхування зможе убезпечити вас від зайвих клопотів та фінансових витрат. Крім того, на кордоні все ж таки можуть запитати про наявність поліса відповідно до Закону України «Про туризм».

Договором страхування повинні передбачатися надання медичної допомоги туристам і відшкодування їх витрат при настанні страхового випадку безпосередньо в країні (місці) тимчасового перебування.

Обов’язкове (медичне та від нещасного випадку) страхування здійснюється 1 раз на весь період туристичної подорожі. За вимогою туриста, туроператор чи турагент забезпечують страхування інших ризиків, пов’язаних із здійсненням подорожі.

За бажанням туриста, з ним може бути укладено угоду про страхування для покриття витрат, пов’язаних з анулюванням договору на туристичне обслуговування з ініціативи туриста, або угоду про страхування для покриття витрат, пов’язаних з передчасним поверненням до місця проживання при настанні нещасного випадку або хвороби.

Існує думка, що компанія з хорошою репутацією вирішить всі питання у разі виникнення страхового випадку. Однак, кожна компанія взаємодіє з іншою компанією-асистентом в країні перебування туриста. Тому, у випадку укладення договору страхування необхідно уточнити контактні дані компанії-асистента, яка буде посередником між клієнтом та медичною установою. Ця інформація, як правило, вказується в страховому полісі.

Що ж входить у страховий поліс?

По суті, страховка для виїзду за кордон може включати в себе різні види страхування:

  • медичне страхування;
  • страхування від нещасних випадків;
  • страхування життя;
  • додаткові опції (наприклад, витрати в разі депортації, втрати багажу, стихійного лиха, транспортування тіла в разі смерті тощо).

Отже, при виборі найбільш вигідного страхування необхідно детально вивчити існуючі пропозиції та врахувати:

  • вік туриста (стандартний тариф розрахований для людей працездатного віку, для дітей і старшого покоління страховий поліс вартуватиме дорожче),
  • наявність або відсутність франшизи (поліс без франшизи дорожче);
  • умови договору (більше опції – дорожча ціна);
  • країну поїздки (наприклад, поїздки в екзотичні країни потребують більше опцій для страхового поліса),
  • тривалість (тобто термін дії поліса);
  • мету поїздки.

Від обраних варіантів залежить не тільки сам розмір страхового внеску, але і розмір виплат по страхуванні.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь