Що потрібно для розлучення

0
559
Groom holds bride's hands, where are two wedding rings

Як подати на розлучення в Україні?

Українське законодавство передбачає два варіанта розторгнення шлюбу: через РАЦС або у судовому порядку. Перш, ніж розпочати процедуру розірвання шлюбу, одна із сторін надає всі необхідні документи у відповідну інстанцію. Який перелік документів потрібно зібрати? Що потрібно для розлучення громадянам України? Потребуєте консультації кваліфікованого адвоката? Зайдіть на сторінку www.absl.org.ua щоб дізнатись більше деталей.

Що потрібно для розлучення у РАЦС?

На основі Сімейного кодексу України, пара, що перебуває у шлюбі, має право розлучитися у РАЦСі, якщо не має спільних дітей, які не досягли повноліття та дружина не є вагітною на час подачі заяви.

З дня прийняття заяви, пара отримує місяць, щоб переглянути свої наміри. Після завершення відведеного терміну і в разі твердого наміру пари розірвати стосунки, для розлучення в РАЦСі подружжю призначають дату, коли розлучення набуває чинності. Підтверджує цей факт отримання свідоцтва про розлучення.

Що потрібно для розлучення у судових органах?

У деяких випадках для розлучення потрібно звернутись до суду. Така необхідність виникає, якщо пара має неповнолітніх дітей або на розлученні наполягає лише одна сторона. В такому випадку ініціатор розторгнення шлюбу має надати позовну заяву у двох примірниках. Такий документ має включати:

  • особисті дані позивача;
  • повноваження батьків, фактичну адресу проживання дитини, розмір аліментів та пропозиції по врегулювання відносин с дітьми;
  • опис основних причин до розторгнення шлюбу, опис становища дітей, що не досягли повноліття та наведення доказів процесуальної позиції.

Після подачі позову та інших документів, пара отримує місяць на роздуми та відновлення стосунків, потім починається судовий процес.

Які документи потрібні для розлучення?

Щоб подати заяву на розлучення, потрібно в РАЦС надати:

  • оригінал заяви – можна обирати установу за останнім місцем сумісного проживання подружньої пари;
  • свідоцтво, яке затверджує шлюб;
  • ксерокопії паспортів.

Щоб подати на розлучення через судову інстанцію, крім позовної заяви, потрібно підготувати :

  • квитанцію для підтвердження сплати судового збору;
  • копію свідоцтва про шлюб;
  • ксерокопію паспорта позивача;
  • копії свідоцтв про народження дітей.

Корисні поради

Юристи рекомендують заздалегідь вирішити можливі суперечки щодо розділу сумісно надбаного майна та проживання дітей. У такому випадку можливе подання сумісної заяви до суду. Якщо сторони уклали договір про розділ майна і утримання дітей, суд задовольнить позов.

А що робити, якщо у вашій області, через військовий стан, не працює РАГС і суд? Відповідно закону, РАЦС може видати документи про розторгнення шлюбу навіть для проживаючих на тимчасово окупованих територіях. Крім цього, на сайті Верховного Суду є можливість дізнатись, який найближчій суд виконує такі функції.

Розлучення – завжди непростий етап життя, тож не варто нехтувати послугами досвідченого адвоката, що спеціалізується на веденні сімейних справ та допоможе впоратися з юридичною стороною цієї події, грамотно скласти позовну заяву, передбачити неочевидні нюанси.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь