Вирішили створити юридичну особу і тепер розмірковуєте над її назвою?
Мінюст роз’яснив процедуру.
Звичайно, назва має вам подобатись, а ще, можливо, співвідноситись з діяльністю вашого підприємства.
Але при цьому треба пам’ятати, що назва юридичної особи також має відповідати встановленим державою вимогам. Вони визначені в профільному законі —«Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Найменування юридичної особи повинно містити інформацію про її організаційно-правову форму (крім державних органів, органів місцевого самоврядування, органів влади АРК, державних, комунальних організацій, закладів, установ) та назву.
✅ Назва може складатися з власної назви юридичної особи, а також містити інформацію про мету діяльності, вид, спосіб утворення, залежність юридичної особи та інші відомості згідно з вимогами до найменування окремих організаційно-правових форм юросіб, установленими Цивільним та Господарським кодексами України та профільним законом.
✅ Найменування релігійної організації може містити інформацію про її організаційно-правову форму виключно за бажанням такої юридичної особи.
✅ Найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи (крім органів місцевого самоврядування).
⚠️ Пам’ятайте, що у найменуванні юридичних осіб забороняється використовувати:
❌ Повне чи скорочене найменування державних органів або органів місцевого самоврядування, або похідні від цих найменувань, або історичні державні найменування, перелік яких установлює Кабінет Міністрів України, — у найменуваннях юридичних осіб приватного права.
👉 Із переліком повних та скорочених історичних державних найменувань, які забороняється використовувати у найменуваннях юридичних осіб приватного права, можна ознайомитися за цим посиланням 🌐 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/479-2016-%D1%80#n7
❌ Символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, заборона використання яких встановлена Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
❌Терміни, абревіатури, похідні терміни, заборона використання яких передбачена законом.
Зверніть увагу❗️ Вимоги до написання ✍️ найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки, містяться тут

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here