Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про внесення змін до закону України «Про Національне антикорупційне бюро». «За» відповідне рішення проголосували 304 нардепів, «проти» – 12, «утрималися» – 23.

Про це повідомляє «Я і Закон» з посиланням на пресслужбу парламенту.

«Закон усуває суперечності між Конституцією України та Законом України «Про Національне антикорупційне бюро України», а також забезпечує гарантії незалежності для Національного бюро», — йдеться в повідомленні.

Що зміниться?

  • НАБУ стане центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом;
  • унеможливить втручання КМУ в його діяльність;
  • визначить особливості застосування законодавства про держслужбу для незалежності НАБУ;
  • конкурсний відбір директора: КМУ призначатиме (а також у визначених законом випадках звільнятиме) директора НАБУ за результатами конкурсу, який проводитиме спеціальна комісія.

Окрім цього, законом усунуто правову невизначеність щодо правового статусу особи, яка займає посаду Директора Національного бюро, яка виникла у зв’язку з Рішенням Конституційного суду України 9-р/2020.

В документі визначено, що особа, призначена на посаду Директора Національного бюро, продовжує здійснювати всі повноваження Директора Національного антикорупційного бюро України до моменту призначення Директора Національного антикорупційного бюро України за результатами відкритого конкурсного відбору на зайняття цієї посади у порядку, встановленому статтею 7 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here