Публічно заперечувала війну: Верховний Суд ухвалив вирок щодо вчительки

0
748
У травні 2022 року вчителька однієї із житомирських шкіл публічно переконувала колег та інших осіб, що на території України відбувається не війна, а «спеціальна військова операція» збройних сил рф, спрямована на надання допомоги братському українському народу у відстоюванні своїх конституційних прав.
Крім того, вона переконувала в необхідності відновлення дружніх стосунків України з рф, у нездатності українських військ захистити український народ і вказувала на безперспективність опору населення України та її збройних сил військам рф. Також учителька доводила своїм колегам, що українські ЗМІ дезінформують населення про наслідки окупації російськими військами частин території України, штучно створюючи «постановочні» відеосюжети, які не відповідають дійсності, зокрема про наслідки незаконних дій збройних сил рф у м. Бучі Київської області.
Відповідно до вироку місцевого суду, залишеного без змін апеляційним судом, жінка була засуджена за колабораційну діяльність до покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, строком на 10 років. Верховний Суд погодився з призначеним покаранням.
Як зазначила колегія суддів ККС ВС, апеляційний суд дійшов обґрунтованого висновку про те, що обране засудженій покарання відповідатиме його меті, а саме сприятиме її виправленню й запобіганню вчинення нею нових кримінальних правопорушень.
ККС ВС також вказав, що відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 41 КЗпП України вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи, є підставою для розірвання трудового договору з працівником. Працівники, які виконують виховну функцію, зокрема учитель, педагог, вихователь, повинні, крім іншого, бути патріотами своєї батьківщини, активними носіями моральних переконань, оскільки вони впливають на формування особистості учнів, а їхня поведінка має бути прикладом для наслідування.
Отже, трудовим законодавством передбачено в разі вчинення аморального проступку вчителем накладення на нього стягнення згідно з нормою КЗпП України.
До того ж колегія суддів зауважила, що відповідно до наданої стороною обвинувачення інформації засуджена звільнена з посади вчителя.
Постанова ККС ВС у справі № 295/5493/22 (провадження № 51-791км23) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/110055033.
Із цією та іншими правовими позиціями Верховного Суду можна ознайомитися в Базі правових позицій Верховного Суду – lpd.court.gov.ua/login.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь