Пропонується забронювати 25% адвокатів та представників інших професійних організацій

0
462

Відсутність бронювання адвокатів, арбітражних керуючих, нотаріусів, приватних виконавців негативно впливає на всі сектори життєзабезпечення, особливо на діяльність системи правосуддя та правоохоронних органів. Адже ускладнюється виконання державою своїх функцій, нівелює дію принципів верховенства права та законності.

Керуючись цим, робоча група (заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, члени РАУ Оксана Каденко та Ганна Лазарчук) підготували:

  • проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних членів недержавних некомерційних (неприбуткових) професійних організацій»;
  • проект постанови Кабміну «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».

Так, статтю 25 Закону, що визначає організацію і порядок бронювання військовозобов’язаних, пропонується доповнити членами або особами, що входять до складу недержавних некомерційних (неприбуткових) професійних організацій, що утворюються в силу вимог закону з метою забезпечення реалізації завдань професійного самоврядування. Сюди потрапляють Національна асоціація адвокатів України, Нотаріальна палата України, Національна асоціація арбітражних керуючих України, Асоціація приватних виконавців України.

Критерії та порядок, за якими здійснюється бронювання членів недержавних некомерційних (неприбуткових) професійних організацій, має встановлюватися Кабінетом Міністрів України.

У зв’язку із цим одночасно пропонується доповнити Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану нормою, що до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період підприємств належать ці недержавні некомерційні (неприбуткові) професійні організації.

Особливості порядку бронювання членів таких організацій підлягають окремому визначенню уповноваженими органами недержавних некомерційних (неприбуткових) професійних організацій, що утворюються в силу вимог закону з метою забезпечення реалізації завдань професійного самоврядування, та повинні включати наступні положення:

  • критерії включення членів вказаних організацій до списків військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, відповідність яким визначає виконання ними критично важливих інституційних функцій;
  • встановлення кількості військовозобов’язаних членів вказаних організацій, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, в співвідношенні не більше 25% від загальної кількості військовозобов’язаних членів кожної з вказаних організацій;
  • заходи контролю за дотриманням членами вказаних організацій вимог законодавства у сфері мобілізації.

Члени Ради адвокатів України підтримали зміст проектів та погодилися, що бронювання членів недержавних некомерційних (неприбуткових) професійних організацій є необхідним для забезпечення права громадян, а також підприємств, установ, організацій на професійну правничу допомогу, посвідчення прав та фактів, що мають юридичне значення, примусове виконання рішень. Адже представники цих професій відіграють ключову роль у захисті прав та інтересів осіб і відсутність бронювання може серйозно вплинути на доступ до правосуддя, особливо в умовах воєнного стану.

Проекти нормативно-правових актів разом із пояснювальними записками Національна асоціація адвокатів України направить суб’єктам правотворчої діяльності та правотворчої ініціативи у Верховній Раді та Кабінеті Міністрів України.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь