Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що під час дії воєнного стану на території України спрощена процедура проведення медико-соціальної експертизи.
Тепер медико-соціальна експертна комісія (далі – МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності.
Коли особа звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд, МСЕК може приймати таке рішення заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Якщо ви або ваша дитина маєте інвалідність і не можете пройти обстеження й оформити направлення на МСЕК, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування. Всі виплати та пільги зберігаються за вами до закінчення строку проходження повторного огляду.
Але зауважте, мова йде лише про медико-соціальні експертні комісії, які працюють на підконтрольній уряду України території. Вони працюють у штатному режимі та спільно з органами соціального захисту допомагають усім внутрішньо переміщеним особам у питаннях проходження медико-соціальної експертизи.
Однак, на тих територіях України, де ведуться активні бойові дії, діяльність МСЕК призупинено. Самі комісії переїжджають на інші, більш безпечні, території.
Нагадуємо, що дізнатися адреси та контактні номери телефонів усіх МСЕК в Україні, а також нові адреси комісій з Донецької та Луганської областей можна, звернувшись на «гарячу лінію» МОЗ за номером 0 800 60 20 19.