Президента просять звільнити адвокатів від мобілізації

2
1537
Lawyer are providing legal advice to clients. Justice and lawyer concept.

На сайті Президента України з’явилась петиція щодо звільнення від мобілізації адвокатів. Ініціатором петиції виступив Андрій Бєлік. 

Так, автор петиції зауважує, що прокурори не підлягають мобілізації але адвокати, які є їх процесуальними опонентами в суді, підлягають, що використовується для тиску на адвокатів і порушується ст.131-2 Конституції України (гарантії незалежність адвокатури).

 

 

Свою позицію ініціатор звернення до Президента аргументує наступним.

Відповідно до ст.22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються, і не можуть бути скасовані. Крім того, ст.102 Конституції України президент є гарантом додержання прав визначених Конституцією та Законами України.
Конституція України в своїй статті 131-2 закріплює незалежність гарантії адвоката. Стаття 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» зазначає, що професійні права, честь і гідність адвоката гарантуються та охороняються Конституцією України та іншими законами, зокрема: забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності та багато іншого. Також, необхідно зазначити, що ст.397 КК України передбачена кримінальна відповідальність за втручання в діяльність адвоката.

 

Наразі, все більше зʼявляється випадків коли працівники ТЦК при виконанні адвокатами захисту громадян, в незаконний спосіб вчиняють тиск на адвокатів шляхом незаконного затримання в приміщенні ТЦК, шантаж і тиск питанням примусової мобілізації і т.д.
Враховуючи зазначене, з метою реалізації процесуального принципу змагальності сторін в судовому процесі між прокурором та адвокатом, виконання гарантій прав адвокатів, виключення можливості тиску на адвокатів, є необхідність внесення змін до ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»в частині звільнення від мобілізації адвокатів.

Вказана петиція за 2 тижні зібрала 6150 підписів. Підтримати її можна ще впродовж 77 днів.

2 КОММЕНТАРИИ

  1. Зі змісту статей 17, 65 Конституції України вбачається, що захист держави, забезпечення її безпеки є найважливішими функціями всього Українського народу. Військова служба – це конституційний обов’язок громадян України, який полягає у забезпеченні оборони України, захисті її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

  2. Рада адвокатів України роз’яснила: бронювання військовозобов’язаних адвокатів на період воєнного часу проводиться в загальному режимі на підставі визначеного в законодавстві порядку. Жодного іншого порядку для адвокатів не передбачено. Якщо адвокат перебуває в трудових відносинах, його керівництво має право в загальному порядку звернутися із заявою про бронювання такого адвоката, у зв’язку із виключністю покладених на нього обов’язків (за наявністю таких).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь