Превентивна реструктуризація — головна тема VIII Форуму з конкурсного права

0
252
#image_title

“Банкрутство під час війни в Україні можна порівняти з лікарнею, де бізнес виступає у ролі пацієнта. Однак важливо, щоб пацієнт (бізнес) залишався живим та активним для країни. Процедура банкрутства повинна бути як санаторій, який допомагає відновити здоров’я та відновити діяльність, забезпечуючи стабільність і розвиток”,- зазначив Олексій Мовчан, народний депутат, під час участі у VIII Форумі з конкурсного права.

Також Олексій назвав превентивну реструктуризацію важливим та корисним інструментом для захисту боржника та можливості для витягнення його з кризи.

Як запит висловив потребу в додатковому функціоналі для арбітражних керуючих.

Важливим аспектом управління банкрутством є конструктивний діалог між боржниками та кредиторами. Як зазначив Владислав Філатов, директор Департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України, цей діалог допомагає знайти рішення, яке б підходило обом сторонам. Це особливо важливо в умовах війни, коли всі сторони повинні спільно працювати для забезпечення стабільності та відновлення економіки.

Сергій Жуков, суддя-спікер судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду,  відзначив важливість контекстуальної чіткості у Законі про превентивну реструктуризацію та підкреслив потребу додати конкретику, щоб практика застосування цього законодавства стала більш зрозумілою та конкретною. Проговорив важливість прозорості у процесі назначення арбітражних керуючих на проєкти.

Олег Чичва, арбітражний керуючий, адвокат, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, сертифікований торговець фінансовими інструментами, зазначив, що важливо правильно та коректно заявляти про свої наміри та адекватно оцінювати ресурси, які можна використовувати. 

Також поділився корисними лайфхаками, включаючи важливість проведення підготовки підприємства для подальшої реалізації, а також необхідність перевірки активів перед початком розслідування та процесу.

Наголосив на важливості враховування вартості землі під час оформлення угоди.

Зазначив важливість отримання дозволу на реалізацію операційного майна та необхідність будування стратегії заздалегідь.

Відмітив можливості об’єднання проєктів, такі як поєднання банкрутства з придбанням активів в інших підприємств, що може зробити лот більш привабливим.

Також було відзначено важливість розвитку спільноти Національна асоціація арбітражних керуючих України з метою об’єднання фахівців у галузі та обміну досвідом для підвищення якості консультацій та послуг.

Національна Асоціація арбітражних керуючих грає важливу роль у підтримці професіоналізму та розвитку галузі арбітражного управління та банкрутства в Україні, сприяючи розвитку економіки країни в умовах війни.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь