Вища рада правосуддя розглянула клопотання Першого заступника Генерального прокурора Романа Говди про тимчасове відсторонення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярського Олександра Олександровича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 190 Кримінального кодексу України, тобто  у заволодінні чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, яке надійшло до ВРП 29 липня 2021 року.

Про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення судді повідомлено 8 липня 2021 року.

Із копії матеріалів, долучених прокуратурою до клопотання вбачається, що доручення на уповноваження прокурора вручити судді Боярському О.О. копію клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та матеріали, що обґрунтовують таке клопотання, надано 27 липня 2021 року.

Разом з тим, вказані документи були вручені судді Боярському О.О. прокурором 16 липня 2021 року.

Таким чином клопотання подане із порушенням визначених законодавством вимог, оскільки копії клопотання та доданих до нього матеріалів вручено прокурором, який не був уповноважений на вручення судді Боярському О.О. клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя відповідно до вимог частини четвертої статті 63 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Вказані обставини підтвердив представник прокуратури під час засідання ВРП.

З огляду на вказане ВРП вирішила клопотання про тимчасове відсторонення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярського Олександра Олександровича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності повернути без розгляду Першому заступнику Генерального прокурора Роману Говді.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here