До Вищої ради правосуддя з усіх регіонів нашої країни надходять численні звернення судів про їх неналежне фінансове забезпечення. Про це повідомляє пресслужба ВРП.
В українських місцевих та апеляційних судах спостерігається критичний стан виплати заробітної плати працівникам апаратів. Це призводить до масового звільнення кваліфікованих, досвідчених кадрів.
Водночас у судах скаржаться на дефіцит коштів для забезпечення поточної роботи – надсилання поштової кореспонденції, оплати інтернет-зв’язку та комунальних послуг тощо.
У результаті громадяни позбавляються конституційного права на доступ до правосуддя та судовий захист своїх прав і свобод.
▫️ Таким чином, відсутність гідного фінансування судової влади впливає на ефективність здійснення правосуддя, а також є прямим втручанням у її незалежність.
За ініціативою ВРП пропонується внести зміни до законодавства, визначивши посадовий оклад працівників апаратів судів з урахуванням інстанції суду у відсотковому співвідношенні до посадового окладу судді та із застосуванням регіонального коефіцієнта.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here