Відповідно до законодавства України кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Паспорт виготовляється у формі ID-картки, що містить безконтактний електронний носій. ID-картка містить ті самі дані, що й паперовий документ, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Зараз біометричний паспорт має паперовий додаток, у якому фіксуватимуться зміни місця реєстрації власника. Це тимчасове явище, доки у всіх державних установах не з’являться пристрої для зчитування інформації з чипів.

Паспорт оформляється особам, які не досягли 18-річного віку (після досягнення 14-річного віку) — на 4 роки, а особам, які досягли 18-річного віку — на кожні 10 років.

Як отримати ID-картку?

1. Замовити довідку про місце реєстрації (додаток № 13), що підтверджує офіційне місце вашого проживання. Дану довідку можна отримати в Центрі надання адмінпослуг району, де ви офіційно зареєстровані.

2. Підготувати документи, необхідні для оформлення ID-картки: свідоцтво про народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків і (за наявності) ксерокопії попереднього паспорта. Для внесення додаткових даних потрібно надати свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дитини тощо.
У випадку зміни паспорта — підготувати документи, що підтверджують причину зміни паспорта. Наприклад, у разі зміни прізвища чи ім’я вам необхідно додатково надати документ, який підтверджуватиме ці зміни (свідоцтво про одруження, заяву тощо), і здати паперовий паспорт. У разі крадіжки поліція реєструє звернення і зазвичай через тиждень надає витяг із Єдиного реєстру судових розслідувань, який потрібно надати як підтвердження для оформлення нового паспорту.

3. Записатися на прийом до відділення Державної міграційної служби в Центрі надання адмінпослуг за місцем вашої реєстрації та подати документи. Під час подачі документів потрібно буде заплатити за виготовлення ID-картки. Перший паспорт оформляється безплатно. Станом на дату написання даної статті, заміна документа старого зразка на ID-картку коштуватиме 279 грн (за 20 днів) або 366 грн (за 10 днів). У разі втрати паспорта додатково сплачується 34 грн державного мита. Усі квитанції для сплати вам нададуть у ДМС.

4. Отримати паспорт. Стандартна процедура виготовлення ID-картки займає 20 днів, пришвидшена — 10 днів.

Законодавством передбачена відповідальність за проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації – у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).

Галина Кучеренко,

Адвокат компанії KVADRA PRAVO

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here