Оскарження постанови про адміністративне правопорушення: допомога адвоката

0
436
Lawyer are providing legal advice to clients. Justice and lawyer concept.

Кожен з нас, так чи інакше, стикається з органами державної влади. Якщо вам здається, що ваші права порушуються, варто негайно звернутися до адвоката з адміністративних справ, який допоможе розібратися у всіх юридичних аспектах та вирішити спір ефективніше.

Процес оскарження постанови про адміністративне правопорушення ускладнений багатьма бюрократичними перешкодами, тому громадяни часто вирішують не починати, на їхню думку, тривалі та виснажливі юридичні баталії.

Що таке адміністративне правопорушення та якими вони бувають?

Для початку, варто зазначити, що таке адміністративне правопорушення. Це протиправна дія або бездіяльність, що порушує права громадян і, загалом, порядок у суспільстві. За законом, для порушників передбачена відповідальність (ст. 9 КУпАП). Існує багато видів адміністративних правопорушень, зокрема:

  • в галузі охорони праці та здоров’я населення;
  • ті, що посягають на власність;
  • ті , що посягають на громадський порядок та безпеку та інші (детальніше — https://advokatvm.com/poslugy/administratyvni-spravy/ ).

Як відбувається оскарження постанов?

Якщо вам потрібно оскаржити постанову поліції, Ви можете подати скаргу до вищого органу Нацполіції або одразу до суду. За законом України, документ повинно бути подано до одного із судів (за місцем проживання). Для цього у вас є 10 днів.

Оскарження постанови про накладення штрафу відбувається наступним чином: у протоколі варто зазначити, що ви не згодні з рішенням поліції, зробити фото-докази та детально описати ситуацію, яка склалася.

Якщо вам потрібно зняти арешт із автомобіля, підготуйте рішення відповідного органу про арешт транспортних засобів та документи, що посвідчують особу. Для цього варто звернутися до центру МВС, де є зареєстрованим власник авто.

Оскаржити постанову державного виконавця теж цілком реально. Адже, за законом, сторони, інші учасники та фізичні особи можуть подати апеляційну скаргу до відповідного адміністративного суду. Оскарження постанов двс найкраще підкріплювати залученням спеціаліста, який допоможе скласти скаргу у письмовому форматі та грамотно вести комунікацію із відповідними органами.

Як відбувається оскарження постанов суду?

Оскарження подається до апеляційного суду через міський суд, який виніс рішення. Локальний суд відправляє скаргу разом із справою протягом 3 робочих днів.

Суд та органи місцевої влади зобов’язані:

  •  особисто організовувати перевірки звернень громадян;
  • робити усе від них залежне для усунення причин скарг;
  • повідомляти  заявника про процес розгляду.

Варто пам’ятати, що при поданні позовної заяви необхідно сплатити судові витрати у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму працездатного віку. Проте, якщо все ж таки ваш позов буде схвалено, судовий збір буде відшкодованим.

Джерело: https://advokatvm.com/poslugy/administratyvni-spravy/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь