Названо найбільш затребувані та високооплачувані професії в Україні

0
641
driving car on highway, close up of hands on steering wheel

Станом на 11 травня 2023 року в базі даних Державної служби зайнятості зареєстровано 36 тис. вакансій. На «Єдиному порталі вакансій», створеному у вересні минулого року спільними зусиллями Міністерства економіки України, Державної служби зайнятості та провідних сайтів з пошуку роботи (work.uarobota.uanovarobota.uapidbir.comgrc.uaua.jooble.org), станом на сьогодні налічується 184 тис. вакансій.

У професійному розрізі найбільше вакансій подається до служби зайнятості роботодавцями для працевлаштування:

•      кваліфікованих робітників з інструментом – 22% всіх поданих вакансій  (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, пекар, слюсар-електрик);

•      робітників з обслуговування устаткування та машин – 17% (водій, тракторист-машиніст с/г виробництва, токар, оператор заправних станцій, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана);

•      професіоналів – 15% (вчитель, вихователь, фармацевт, інженер, лікар, психолог, інженер з охорони праці);

      працівників сфери торгівлі та послуг – 13% (продавець, кухар, охоронник, офіціант, соціальний робітник, перукар, молодша медична сестра).

Топ-10 найбільш затребуваних робітничих професій за даними бази вакансій служби зайнятості є таким:

  1. водій (1 752 вакансії);
  2. швачка (1 548 вакансій);
  3. продавець продовольчих / непродовольчих товарів (1 169 вакансій);
  4. кухар (827 вакансій);
  5. електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
    (509 вакансій);
  6. електрогазозварник (346 вакансій);
  7. слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (333 вакансії);
  8. токар (301 вакансія);
  9. слюсар-сантехнік (298 вакансій);
  10. тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (296 вакансій).

Однією з основних проблем на ринку праці є професійно-кваліфікаційний дисбаланс та окремі відмінності між попитом та пропозицією робочої сили. На сьогодні найбільший попит у роботодавців спостерігається на кваліфікованих працівників робітничих професій. Водночас, серед зареєстрованих безробітних 43% мають вищу освіту,  а в окремих великих містах – до 60% і вище. При цьому, кількість безробітних з числа колишніх керівників, професіоналів та фахівців утричі перевищувала кількість відповідних вакансій.

Станом на початок травня середній  розмір заробітної плати у вакансіях, поданих до служби зайнятості, становив 11 тис. грн. Зокрема серед працівників сфери торгівлі та послуг – 12 тис. грн, кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств – 8 тис. грн, кваліфікованих робітників з інструментом – 11 тис. грн, робітників з обслуговування устаткування та машин – 12 тис. гривень.

При цьому, у базі даних Державної служби зайнятості є окремі пропозиції роботи з відносно високою заробітною платою, наприклад:

  • ливарник металів та сплавів – 70 тис. грн;
  • слюсар-інструментальник – 60 тис. грн;
  • коваль на молотах і пресах – 50 тис. грн;
  • слюсар-електрик з ремонту та обслуговування вантажопідіймальних кранів і машин – 50 тис. грн;
  • водій – 50 тис. грн;
  • машиніст бульдозера – 46 тис. грн;
  • кухар – 45 тис. грн;
  • тракторист – 43 тис. грн;
  • токар – 40 тис. грн.

Слід зазначити, що високий рівень оплати праці роботодавці пропонують  кваліфікованим працівникам з досвідом роботи за виконання складних завдань або за роботу в особливих умовах.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь