Реформа військово-лікарської експертизи – це процес, який передбачає цифровізацію процедур та вдосконалення нормативно-правової бази. Військовозобов’язані повинні розуміти всі аспекти даної процедури, тому Міноборони дали відповідь на найпопулярніші питання.
Про це інформує Міністерство оборони України.
- Що таке електронна постанова ВЛК?
Постанова ВЛК – це висновок, який формує військово-лікарська комісія після огляду.
Раніше постанови писали вручну та надсилали в паперовому вигляді до ТЦК. Тож Міноборони спростили процес та розробили електронний кабінет ВЛК. Ця процедура дозволяє комісіям швидко та зручно отримувати й передавати документи онлайн.
- Хто може подати запит на електронне направлення?
Подати запит можуть усі військовозобов’язані. Ті, хто отримав паперову повістку для проходження ВЛК і ті, хто сам бажає пройти огляд. Подати запит можна у за стосунку Резерв+.
- Якщо згенерувати електронне направлення і не прийти на ВЛК, що буде?
Якщо військовозобов’язаний, який отримав повістку на проходження ВЛК, подав запит у Резерв+ та отримав електронне направлення, не з’явився протягом 14 днів від призначеної дати огляду – це порушення правил обліку, за яке передбачена адміністративна відповідальність.
Але ж якщо військовозобов’язаний сам виявив бажання пройти ВЛК, але не з’явився, направлення залишиться актуальним протягом 15 діб від призначеної дати огляду. Після цього потрібно подати запит повторно і потім в застосунок надійде направлення з тими ж або оновленими деталями.
- Чи обов’язкове для всіх ВЛК оформлення постанов у електронному вигляді?
З 1 березня 2025 року електронні постанови формують ті ВЛК, які зареєструвалися в електронному кабінеті, пройшли навчання та опанували функціонал.
А вже з 1 квітня 2025 року електронний формат постанов буде обов’язковим для всіх ВЛК.
- Чи видадуть постановку ВЛК на руки після огляду?
Якщо постанова оформлюється довідкою ВЛК, після огляду комісія може передати вам друковану версію електронної постанови.
Якщо постанова оформлюється свідоцтвом про хворобу, комісія повинна затвердити висновок зі штатною ВЛК (центральною чи регіональною). Тільки після офіційного затвердження таке рішення можна отримати на руки.
- Чи можна оскаржити рішення, закріплене в електронній постанові ВЛК?
Так. Якщо людина не згода з висновком ВЛК, вона має право подати скаргу до штатної ВЛК (центральної чи регіональної) або оскаржити постанову в судовому порядку. Таке право передбачене главою 3 розділу І наказу Міноборони № 402.