Міністерство освіти і науки підготувало до громадського обговорення проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.
Згідно з документом, основними новаціями проведення вступної кампанії у 2023 році стане збільшення кількості обов’язкових предметів на НМТ (українська мова, математика, історія України та одна з чотирьох іноземних мов), пише Освіта.ua.
Також в окремий день вступники зможуть (за бажанням) скласти додатковий предмет НМТ (фізику, хімію чи біологію), результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.
Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності складатимуть НМТ та творчий конкурс.
Окрім того, планується суттєво зменшити регулювання розподілу бюджетних місць державними замовниками на користь прозорих і повністю автоматизованих процедур.
У 2023 році МОН не планує встановлювати поділ бюджетних місць між вступниками після 11 класу та коледжів.
Усі вступники братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала.
Вступники будуть допускатись до конкурсного відбору на бюджетні місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130,000 (для дітей загиблих захисників України ця умова не застосовуватиметься).
Для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я» конкурсний бал для вступу не може бути менше ніж 150 балів.
Для спеціальностей галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», спеціальності «Фармація, промислова фармація конкурсний бал не може бути меншим 140 балів.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатись результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2020/2021 років.
У вступній кампанії 2023 року не планується використовувати середні бали раніше здобутих документів про освіту та сільський коефіцієнт.
Галузевий коефіцієнт буде використаний для підтримки вступників із пріоритетним вибором (перша та друга пріоритетності) однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
Регіональний коефіцієнт буде визначено навесні залежно від воєнно-політичної ситуації в Україні.
Також у 2023 році планується розширити функціонал особистого електронного кабінету вступника.
Приймальні комісії закладів вищої освіти перестануть забирати на зберігання оригінали документів про освіту вступників.
Окрім того, передбачено збереження усіх пільг та пільгових категорій, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.
Зауваження та пропозиції до проєкту прийматимуть у формі порівняльної таблиці до 27 грудня 2022 року на електронну пошту: [email protected].