Ухвалений у першому читанні законопроєкт №7283 визначає цілу низку питань, що пов’язані з тим, як представники тої чи іншої громади можуть впливати на питання місцевого значення.
Про це розповіла народна депутатка, голова Комітету ВР Комітет із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
«Сьогодні часом здається, що люди обрали місцеву владу й на період між виборами більше не беруть активної участі в життєдіяльності громади. Виправити цю ситуацію і покликаний законопроєкт №7283, який визначає різні форми роботи територіальної громади щодо питань місцевого значення. Це не лише місцеві референдуми, це і публічні консультації, і громадські обговорення, і загальні збори, і електронні петиції та й загалом участь громади в питаннях формування й розподілу місцевого бюджету», — пояснила політикиня.
За її словами, у документі введені нові статті, що стосуються загальних зборів, громадських обговорень.
«Останнє особливо актуально зараз у напрямку обговорення питань, які пов’язані зі стратегією розвитку тої чи іншої територіальної громади. Сьогодні для багатьох громад важливим є питання відновлення, тож хочеться, щоб місцеві жителі максимально долучалися до цього процесу. Вони мають визначати, як буде виглядати громада після відбудови», — наголосила парламентарій.
Вона додала, що також у законопроєкті є окрема новела, що стосується звітування місцевих депутатів, які поки звітують раз на рік.
«Документ передбачає, що депутати будуть не просто звітувати перед своєю громадою, але й відповідатимуть на питання, вестимуть активну дискусію, публікуватимуть свої звіти, щоб у виборців було чітке розуміння, що робить обраний ними місцевий депутат», — зазначила Олена Шуляк.