Мінсоцполітики розʼяснює порядок ідентифікації пенсіонерів

0
474
Sad frustrated senior woman pensioner having depressed look, holding hand on her face, calculating family budget, sitting at kitchen counter with laptop, papers, coffee, calculator and cell phone

Ідентифікація – це процедура встановлення особи одержувача пенсії. Навіщо її проходити і як це зробити – у відповідях на найпоширеніші питання.

1. Кому і навіщо потрібно проходити ідентифікацію в Пенсійному фонді України? 

Ця норма є загальноприйнятою міжнародною практикою.

В Україні вона діє на постійній основі та стосується всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат. Мета ідентифікації – перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме  та особа, якій вони були призначені.

Абсолютна більшість українських пенсіонерів і отримувачів соціальних виплат не зважали на дію цієї норми, оскільки зазвичай проходили фізичну ідентифікацію в спосіб, який не привертав уваги. Наприклад, особисто звертаючись до банку за отриманням нової пластикової картки. Або ж ідентифікацію на практиці здійснював листоноша, вручаючи пенсію.

Для окремої категорії громадян норма проходження фізичної ідентифікації останні 3 роки не застосовувалась. Протягом трьох останніх років виплата пенсій пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 р., здійснювалася без проходження фізичної ідентифікації, з моменту введення в Україні карантину у зв‘язку з Covid-19. Наразі ця вимога  відновлена і для них. Для інших вона діяла весь час.

2. Як часто це треба проходити ідентифікацію?

Кожні 6 місяців

3. Які документи треба мати для проходження ідентифікації? 

При особистому зверненні треба мати із собою

 • документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або закордонний)

 • платіжну картку, на яку надходить пенсія (при ідентифікації АТ “Ощадбанк”)

 • пенсійне посвідчення

При віддаленій ідентифікації

— під час відеоідентифікації треба мати при собі документ, що посвідчує вашу особу як отримувача виплати або як законного представника/помічника отримувача виплати, у випадку дитини  – свідоцтво про народження дитини.

Під час відеоідентифікації працівник Фонду

 • звіряє особу одержувача з фото, яке містить документ, що посвідчує особу власника;

 • або звіряє особу законного представника/помічника з документом, що підтверджує його повноваження.

Відеофіксація проводиться таким чином, щоб відеозображення давали змогу однозначно розпізнати одержувача/законного представника/помічника та деталі ідентифікаційного документа (зокрема фото, ідентифікаційні дані, що містятьсяв ідентифікаційному документі).

4. Як пройти ідентифікацію по відеозв’язку? 

Для цього:

 1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua.

 2. Натисніть на вкладку «Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку» у верхній частині екрана.

 3. На екрані з’явиться форма. Заповніть усі поля, позначені зірочкою:

 • введіть особисті дані й дані документу, що посвідчує особу;

 • вкажіть адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців Пенсійного фонду);

 • оберіть спосіб проведення відеоідентифікації через один із запропонованих додатків: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom;

 • якщо ви потребуєте перекладу жестовою мовою чи фізичного супроводу персонального помічника/асистента, вкажіть це;

 1. Дайте згоду на передачу особистих даних та натисніть «Подати заяву».

Відеоідентифікація відбудеться в проміжку – не раніше ніж за 10 робочих і не пізніше ніж 30 календарних днів з дати подання заяви. Для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації з вами зв’яжеться працівник Пенсійного фонду України.

5. Як пройти ідентифікацію за кордоном? 

Це можна зробити, звернувшись до закордонної дипломатичної установи України за отриманням документу про посвідчення факту, що особа є живою. Потім отриманий документ, разом із письмовою заявою про продовження виплати пенсії (вона пишеться  в довільній формі)  треба надіслати поштовим відправленням територіальному органу Пенсійного фонду за місцем  перебування на обліку.

Також заяву  можна подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду

Але відвідування дипломатичної установи НЕ є обов’язковим, можна пройти ідентифікацію за допомогою цифрових інструментів. Зокрема,

 • можна авторизуватися на Порталі електронних послуг ПФУ за допомогою Дія.Підпис;

 • або пройти ідентифікацію за допомогою відеоконференцзв’язку з працівниками органів Пенсійного фонду. Записатися на проходження відеоідентифікації можна через вебпортал ПФУ.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь