Міністерство юстиції України презентувало моніторинговий звіт за 2023 рік

0
513
Wooden judges gavel with a brass band around the head resting on top of a closed red law book with shallow dof and copyspace

05 березня було презентовано Моніторинговий звіт за 2023 рік. Темами обговорення стали впровадження та аналіз ефективності прийнятих законодавчих актів у сферах правового регулювання банкрутства, виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб).

Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук, керівник компоненту «Виконання судових рішень і захист прав власності» Проєкту ЄС “Право-Justice” Ірина Жаронкіна, Народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Олексій Мовчан, директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександр Олійник взяли участь у презентації Моніторингового звіту за 2023 рік.

Також у заході взяли участь науковці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського державного університету внутрішніх справ, представники Верховного Суду та місцевих судів, представники Асоціації правників України, Асоціації приватних виконавців України, Національної асоціації арбітражних керуючих.

Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук звернувся до учасників: «Наразі ми стикаємося із проблемами, які виникають внаслідок дії правового режиму воєнного стану. Тому ми будемо пропонувати різні варіанти вирішення як нових проблем, так і тих, що існували до початку повномасштабного вторгнення та загострилися на сьогодні».

Директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександр Олійник зазначив, що підготовка заходу з нагоди презентації звіту була б неможлива без постійних партнерів Міністерства юстиції, які надають тривалу підтримку в багатьох аспектах, зокрема матеріальному та технічному.

Державними експертами Директорату правосуддя та кримінальної юстиції було презентовано дослідження щодо:

1.    Примусового виконання рішень стосовно осіб, до яких застосовано санкції.

2.    Виконання рішень у добровільному порядку.

3.    Відмови кредитора від забезпечення у справах про банкрутство/ неплатоспроможність.

4.    Звернення стягнення на майно боржника, яке є предметом застави.

Запропоновано шляхи вирішення зазначених актуальних проблем, які викликали жваве обговорення в конструктивному руслі та знайшли підтримку у стейхолдерів.

Довідково:

Зі звітом про результати моніторингу можна ознайомитися на офіційному вебсайті Міністерства юстиції у рубриці «Апарат міністерства» / «Структурні підрозділи Міністерства» / «Директорат правосуддя та кримінальної юстиції» / «Моніторинг впровадження та аналіз ефективності НПА» або за посиланням.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь