До Конституційного Суду надійшло конституційне подання Верховного Суду щодо конституційності окремих положень Закону від 14 липня 2021 року № 1635-ІХ (щодо реформи Вищої ради правосуддя), яке було підтримано на Пленумі Верховного Суду 08 жовтня цього року.

Про це на своїй сторінці у Facebook представник ВРУ у Конституційному Суді України повідомила Ольга Совгиря.

У конституційному поданні оскаржено:

1) положення, якими передбачено зупинення повноважень члена ВРП, щодо якого Етичною радою ухвалено мотивовану рекомендацію про звільнення, до вирішення питання про звільнення такого члена ВРП з посади;

2) положення щодо одноразової оцінки відповідності членів ВРП займаним посадам Етичною радою;

3) положення щодо порядку звільнення з посади членів ВРП, щодо яких Етичною радою ухвалено мотивовану рекомендацію про звільнення. Згідно із цим положенням суб’єкти призначення членів ВРП повинні у встановлені строки розглянути такі рекомендації, інакше член ВРП вважається звільненим відповідно до закону. В поданні вказується на неприпустимість і неконституційність звільнення членів ВРП Верховною Радою шляхом ухвалення закону;

4) положення, за якими при ухваленні рішень Етичною радою вирішальне значення мають голоси, віддані її членами по квоті міжнародних та іноземних організацій. Верховний Суд вказує, що такий порядок ухвалення рішень Етичної ради «порушує засаду незалежності суддів, регламентовану статтею 126 Конституції України» шляхом «превалювання волевиявлення представників міжнародних організацій над членами Етичної ради із числа суддів або суддів у відставці, визначених Радою суддів України».
При цьому сама можливість участі представників міжнародних та іноземних організацій в Етичній раді не є предметом оскарження в цьому конституційному поданні.

Наразі Конституційний Суд вирішує питання про відкриття конституційного провадження в цій справі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here