Збори суддів уповноважили голову Шевченківського районного суду м. Києва звернутися з листом до органів державної влади та суддівського самоврядування щодо критичної ситуації, пов’язаної з недофінансуванням суду та колапсу відносно кадрового забезпечення працівниками апарату суду.

Про це повідомляють у пресслужбі суду, пише «Я і Закон».

«У Шевченківському районному суді м.Києва у 2021 році складається критична ситуація із заповненням вакантних посад працівників апарату суду, в тому числі секретарів судових засідань та помічників суддів. Основною причиною звільнення працівники апарату суду вказують малий розмір заробітної плати, який не надає їм можливості забезпечувати мінімально необхідний рівень умов проживання в м.Києві, а також надмірний обсяг навантаження», — йдеться в повідомленні.

За інформацією пресслужби, штатним розписом Шевченківського районного суду м.Києва на 2021 рік передбачено 191 посаду, з яких 42 посади судді та 149 посад працівників апарату суду.

«На даний час до штату суду зараховано 35 суддів, у 4 з яких закінчився п’ятирічний термін повноважень, а ще 3 судді, які мають повноваження на здійснення судочинства, перебувають у відпустках по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку. Фактична чисельність працівників апарату суду — становить 116 осіб», — зазначили в суді.

Також вказується, що за поточний рік зі штату суду звільнилось 44 працівники апарату, а зараховано лише 20. З метою залучення нових працівників судом у 2021 році було оголошено 58 доборів та конкурсів на заміщення вакантних посад працівників апарату суду, які не дали очікуваних результатів.

З січня 2021 року посадові оклади працівників апарату суду складають:

  • помічника судді 9 921,00 грн.,
  • посадовий оклад секретаря судового засідання — 4 440,00 грн.,
  • судового розпорядника — 4 394,00 грн.,
  • діловода — 4 288,00 грн.,
  • експедитора — 4 162,00грн.

«З урахуванням наведеного вище, збори суддів Шевченківського районного суду м. Києва уповноважили голову суду звернутись до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А., міністра фінансів України Марченка С.М., голови комітету Верховної Ради України з питань правової політики Костіна А.Є., голови комітету Верховної Ради України з питань бюджету Арістова Ю.Ю., т.в.о. голови Державної судової адміністрації України Сальнікова О.О., в.о. голови Вищої ради правосуддя Маловацького О.В., голови Верховного Суду Данішевської В.І., голови Ради суддів України Моніча Б.С. з проханням вжиття, в межах наявних у них повноважень, належних заходів реагування», — йдеться в листі.

1 КОММЕНТАРИЙ

  1. Потрібно переглянути зарплатню судів від 80 до 500 тис. і пожитьеве утримання яке сягає 100-300 тис на користь підняття апарату суддів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here