Генетикам вдалося відновити сліди людської ДНК з повітря та води

0
398

Генетикам дикої природи вдалося відновити та проаналізувати сліди людської ДНК, що зберігається в навколишньому середовищі, що викликало занепокоєння серед захисників конфіденційності, які вважають, що таким інструментом можна зловживати.

Згідно з прес-релізом CNN і New York Times, дослідники з Університету Флориди вже збирали таку екологічну ДНК, також відому як eDNA, щоб контролювати захворювання морських черепах, що знаходяться під загрозою зникнення. Вони використали свої методи для захоплення ДНК людини та опублікували свої висновки.

Дослідники змогли відновити ДНК людини з річок, слідів на піску та повітря в кімнаті ветеринарної лікарні.

«Всі ці дуже особисті дані, дані про предків і здоров’я знаходяться у вільному доступі в навколишньому середовищі і просто витають у повітрі прямо зараз», — сказав провідний дослідник Девід Даффі, професор геноміки хвороб дикої природи в Університеті Флориди, повідомляє CNN.

Дослідникам вдалося секвенувати частину геному чотирьох добровольців, які залишили свої сліди на піску. Їм також вдалося зіставити ДНК зі зразків повітря у ветеринарній лікарні з персоналом. І вони змогли дізнатися про людей, які живуть біля струмка в Сент-Августіні, Флорида.

Коли дослідники провели воду струмка через «нанопоровий» зразок, вони дізналися генетичне походження мешканців за допомогою аналізу мітохондріальної ДНК, успадкованої від матері. Дослідники повідомили про це в статті  опублікованій Nature Ecology & Evolution. Вони також виявили мутації, пов’язані з діабетом, серцевими проблемами та захворюваннями очей.

«Наслідки такого використання, погоджуються дослідники, залежать від того, хто використовує цю технологію і чому», — повідомляє New York Times. «Хоча об’єднані зразки eDNA можуть допомогти дослідникам охорони здоров’я визначити частоту мутації, яка викликає захворювання в громаді, той самий зразок eDNA можна використовувати для пошуку та переслідування етнічних меншин».

Даффі сказав, що еДНК людини можна використовувати для відстеження ракових мутацій у стічних водах або для пошуку невідкритих археологічних пам’яток. Він також сказав, що ДНК, що витає в повітрі на місці злочину, може бути використана для ідентифікації підозрюваних.

Але генетична інформація, виявлена ​​в перевіреній еДНК, не могла бути використана правоохоронними органами, повідомляє New York Times. Правоохоронні органи аналізують ДНК за 20 маркерами, які відстежуються онлайн-системою ФБР. eDNA не змогла розкрити стільки інформації.

Інше дослідження, однак, змогло побудувати профілі, які могли б використовуватися правоохоронними органами, із зразків повітря в офісі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь