Електронний суд для бізнесу: з 21 лютого реєстрація в ЄСІТС обов’язкова

0
1106
High Angle View Of Judge Gavel With Smart Phone Near Justice Scale
Реєстрація електронних кабінетів в ЄСІТС для участі в цивільних та адміністративних процесах стає обов’язковою.
З 21 лютого 2024 року наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі стане обов’язковою для всіх юридичних осіб приватної форми власності, які беруть участь в цивільних та адміністративних справах.
🔹Це передбачено Законом України № 3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами».
🔹Як повідомлялось раніше, обов’язок щодо реєстрації електронних кабінетів в ЄСІТС згідно Закону України № 3200-ІХ виникає поетапно.
🔹З 21 лютого 2024 року такий обов’язок буде впроваджено в цивільному та адміністративному судочинстві для юридичних осіб приватної форми власності.
🔹Електронний кабінет надає можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
🔹Закон передбачає, що у разі звернення до суду особою, яка зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не виконала свого обов’язку, документи такої особи будуть залишатися судом без руху, або повертатися, залежно від виду процесуального документа.
🔹Зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС можна за посиланням: https://id.court.gov.ua.
🔹Із порядком реєстрації Електронного кабінету можна ознайомитись у розділі 4 «Реєстрація та авторизація користувачів» Інструкції користувача Електронного суду ЄСІТС за посиланням: https://is.gd/y5sLfZ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь