Экономим на отоплении: нововведения от Правительства

0
316

Ні для кого не секрет, що оплачуючи за тепло, ми продовжуємо платити за обігрів вулиць, магістралей, зношених мереж та енергонеефективних будинків. Як цього уникнути і як визначити обєм споживання в своїй квартирі? Як не платити за сусіда чи змусити постачальників ремонтувати «застарілі» мережі? Відповідь: встановити лічильники обліку тепла. Фактично загальнобудинкові лічильники вже повинні бути установлені в наших будинках, якби підприємства по теплопостачанню своєчасно виконували свої обовязки. Так, на практиці навіть в будинках, в яких ці лічильники встановлені, – облік може вестися за загальними правилами у звязку з передачею лічильника на повірку під час опалювального сезону. Таким чином постачальники тепла перекладають втрати тепла в тепломережах на звичайних громадян.

Яким чином здійснюються нарахування плати за тепло?

1) Якщо у Вас встановлений будинковий та квартирний лічильник (розподілювач теплової енергії) – обсяг споживання визначається за їхніми показниками. Ви оплачуєте за спожите тепло за даними квартирного обліку та за місця загального користування відповідно до даних обліку загальнобудинкового лічильнику, розподіленого пропорційно до опалювальної площі споживачів.
2) Якщо у Вас встановлений будинковий лічильник, але не встановлено квартирний, – то оплата за тепло розприділяється залежно від показників загальнобудинкового лічильника розподіленого пропорційно до опалювальної площі споживачів.
3) Якщо у Вас з будь-яких причин немає лічильників – обсяг споживання та відповідно оплата за тепло визначається за нормою споживання, що підлягає щомісячному коригуванню виконавцем послуги за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря, з урахуванням середнього споживання теплової енергії — протягом попереднього опалювального періоду.

Багато громадян для економії поставили лічильники тепла у своїх помешканнях. Проте, існувала проблема у встановленні індивідуальних квартирних лічильників при вертикальній (стояковій) системі опалення. Індивідуальний (поквартирний) облік був доступний лише для мешканців будинків з горизонтальною системою опалення, а мешканці старих будинків, де відсутня технічна можливість встановити індивідуальний лічильник, сплачували за обсяг тепла, яке споживала вся будівля, а спожита енергія ділилася пропорційно площі на всіх. І всі платили однаково.Відтепер Уряд врегулював порядок  визначення технічної можливості та економічної доцільності встановлення приладів-розподілювачів на опалювальні прилади.

Такий прилад встановлюється на кожному опалювальному приладі (кожному радіаторі (батареї)) в квартирі з вертикальною (стояковою) системою опалення та реєструє тепло, яке віддає радіатор. Теплова енергія сонця чи іншого джерела (електрорадіатора, каміна) не реєструється як спожите. Такі прилади можуть поставлятися з радіомодулями для дистанційного зчитування інформації. Вартість такого приладу близько 1200 гривень, враховуючи вартість лічильника для горизонтальної системи опалення (в середньому від 4000 гривень) – це непогана альтернатива.

Проте необхідно враховувати, що для системи обліку за допомогою приладів-розподілювачів необхідно, щоб їх встановили не менше як 50% мешканців багатоквартирного будинку. Оплата встановлення такої системи здійснюється коштом споживачів – власників квартири. Таким чином «заощадити» ми зможемо лише після відповідних капіталовкладень.

 

Група компаній KVADRA INVEST

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь