Дослідження: судді у віці частіше копіюють до тексту рішення позиції адвокатів

0
268

Згідно з новим дослідженням, яке вивчає когнітивне старіння, судді федерального апеляційного суду з віком більш схильні писати висновки мовою, яка віддзеркалює або відверто копіює формулювання процесуальних документів, поданих адвокатами, які обстоюють їхні справи.

Дослідження, детально описане в статті, представленій на конференції Американської асоціації політичних наук на початку цього місяця, показало, що «старші судді частіше покладаються на когнітивні скорочення, ніж молодші».

Стаття відображає лише деякі висновки, які тріо політологів планує включити в книгу, яка, як очікується, буде опублікована видавництвом Oxford University Press наступного року про вплив когнітивного старіння на федеральних апеляційних суддів.

«Загалом ми виявили, що старшим суддям потрібно більше часу, щоб виконати свої завдання, ніж коли вони були молодшими, і вони більше покладаються на когнітивні скорочення», — сказав Райан Оуенс, співавтор дослідження з Університету Вісконсіна.

За його словами, ці скорочення включають запозичення з записів сторін, явище, яке вони задокументували у своїй дослідницькій статті, яка була опублікована в Мережі соціальних наук.

Оуенс сказав, що їхні висновки викликають питання про те, чи слід Конгресу та керівництву судів вживати заходів для вирішення проблеми старіння федеральної судової системи, починаючи від надання більших ресурсів старшим суддям, які мають довічне перебування на посаді, до встановлення граничного віку перебування на посаді.

Минулого року середній вік федеральних суддів становив 68,5 років, а діючих суддів, які не перейшли на старший статус, який є формою напіввідставки, було в середньому майже 61 рік, за даними Федерального судового центру. Як наслідок Апеляційний суд Федерального округу США відсторонив найстарішого чинного федерального апеляційного суддю країни, суддю Полін Ньюман, від розгляду нових справ через занепокоєння щодо розумової компетентності 96-річної жінки.

Використовуючи програмне забезпечення, призначене для аналізу мови, вони дослідили сотні одностайних підписаних рішень з 2005 по 2022 роки, авторами яких були випадкова вибірка з 42 суддів, які були затверджені на посаду з 1975 року, і порівняли їх із заявами сторін.

Дослідження виявило «статистично значущий» зв’язок між віком судді, який пише висновок, і тим, наскільки схожим було формулювання постанови на доводи сторін під час розгляду справи.

Порівнюючи наймолодшого та найстаршого суддів у дослідженні, 40-річного та 88-річного, дослідники сказали, що дані передбачають, що старший суддя скопіює 279 слів із записок адвокатів у справі, порівняно з 246 совами у справі молодшого судді.

Автори припустили, що відмінності можуть бути з інших причин, ніж старіння мозку. Можливо, судді, призначені в попередні періоди, завжди частіше запозичували формулювання з доповідей. Можливо, досвідчені юристи краще вміють писати доповіді, які сподобаються суддям із тривалим стажем. Або, можливо, судді старшого віку краще «розпізнають якісні записки та обґрунтовані аргументи».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь