До уваги водіїв: штраф за тріщину на вітровому склі є незаконним

0
10841

Тріщина на вітровому склі не віднесена до технічної несправності, з якою експлуатація автомобіля забороняється. А тому штраф за її наявність є незаконним.

Про це повідомляє телеграм-канал «Адвокат права».

 

У таких ситуаціях поліцейські «штрафують» з посиланням на частину 1 статті 121 КУпАП. Вона передбачає наступне.

Керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.).

 

Як ви знаєте з норм ПДР України, технічний стан транспортних засобів та їх обладнання повинні відповідати вимогам стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища, а також правил технічної експлуатації, інструкцій підприємств-виробників та іншої нормативно-технічної документації (пункт 31.1).

І тут, окрім законів, ключову роль відіграє ДСТУ.

Відповідно до п. 6.8.5 ДСТУ 3649:2010 на вітровому склі колісних транспортних засобів не дозволено сколи чи тріщини в зоні роботи склоочисників. Разом з тим, приписами ДСТУ 3649:2010 такі пошкодження НЕ ВІДНЕСЕНО ДО ТЕХНІЧНОЇ НЕСПРАВНОСТІ АВТОМОБІЛЯ.

 

Разом з тим, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством:

  • у разі їх виготовлення або переобладнання з порушенням вимог стандартів, правил і нормативів, що стосуються безпеки дорожнього руху;
  • якщо вони не пройшли обов’язків технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю);
  • якщо номерні знаки не відповідають вимогам відповідних стандартів;
  • у разі порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв.

 

Додатковий чіткий перелік технічних несправностей та вимог відповідності, у разі настання яких забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством визначено нормами пункту 31.4 ПДР. У зазначеному переліку також ВІДСУТНЯ ТАКА ОБСТАВИНА, як «тріщина на вітровому склі в зоні роботи склоочисників».

ВИСНОВОК. Тріщина на склі НЕ віднесена до технічної несправності, з якою експлуатація автомобіля забороняється. Наявність вказаного дефекту скла свідчить про його пошкодження, а не про технічну несправність автомобіля та НЕ ЗАБОРОНЯЄ ЙОГО ЕКСПЛУАТАЦІЮ, що у свою чергу виключає можливість притягнення водія до адміністративної відповідальності.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь