Для нових членів ВРП хочуть повернути спецперевірку: деталі

0
373
Close-up view of brown wooden mallet of judge on wooden table, law concept
ВРП має бути сформована з членів з бездоганною репутацією.
На цьому наголосили діючі члени Вищої ради правосуддя – Віталій Саліхов, Оксана Блажівська, Інна Плахтій під час засідання робочої групи з питань фінансування судової влади, яка створена у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики.
В ході обговорення підготовки до проведення XІХ позачергового з’їзду суддів України, до порядку денного якого включене питання про обрання восьми членів Вищої ради правосуддя, Віталій Саліхов, Оксана Блажівська, Інна Плахтій звернули увагу на появу нових законодавчих норми, які викликають застереження.
Як ми повідомляли, 20 травня 2022 року, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану». Встановлено, під час дії воєнного стану не проводитиметься спеціальна перевірка, передбачена Законом України «Про запобігання корупції», а також перевірка, передбачена Законом України «Про очищення влади». Організація проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, призначених у період дії воєнного стану, здійснюватиметься протягом трьох місяців з дня його припинення чи скасування.
На думку членів ВРП, під час затвердження цих новел слід було б зробити виключення для кандидатів до ВРП та забезпечити перевірку майбутніх членів конституційного органу суддівського врядування, адже вони займатимуть особливо відповідальне становище та ухвалюватимуть рішення, які впливатимуть на роботу всієї судової системи.
Вони звернулися до народного депутата України Сергія Демченка з проханням опрацювати механізми забезпечення здійснення хоча б часткової перевірки найважливіших відомостей, яка дасть змогу отримати інформацію чи не притягувалася особи до адміністративної, кримінальної відповідальності та інше.
Члени ВРП акцентували увагу на тому, що останнім часом на державному рівні значна увага приділялася формуванню нового складу Ради з числа кандидатів, які відповідають серед іншого критеріям професійної етики та доброчесності. Наразі перевірка кандидатів Етичною радою ускладнена, Національним агентством з питань запобігання корупції призупинена щорічна перевірка.
На думку членів ВРП за таких умов навіть під час дії воєнного стану слід вжити заходів для уникнення небажаних наслідків та передбачити процедури перевірки, які б дали змогу відібрати до ВРП найкращих кандидатів та унеможливити дискредитацію органу суддівського врядування.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь