Деякі студенти втратять право на відсрочку від мобілізації

0
2479

Наразі перевага студентів-чоловіків дуже помітна в магістратурі: 65% контрактників – чоловіки. Саме тому студентам, які здобувають другу вищу освіту, можуть скасувати відстрочку від служби в ЗСУ.

Про це розповів заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький в ефірі «Українського радіо».

На сьогодні пропозиції, які стоять перед Верховною Радою, фактично зводяться до того, що якщо особа здобуває такий рівень освіти вперше, то їй може бути надана відстрочка. Якщо ж ти вже маєш, наприклад, магістерський рівень, то подвоєння того самого рівня не дає відстрочки», – зазначив Винницький.

Заступник міністра розповів, що переважна більшість студентів на бакалавраті мають вік від 18 до 21 року. Однак в магістратуру вступають вже старші чоловіки, які вже досягли призовного чи мобілізаційного віку. Винницький зауважив, що наразі мобілізаційний вік – 27 років, проте є ухвалений Радою закон, який передбачає його зниження до 25 років. Президент України його ще не підписав.

Заступник міністра зазначив, що часто люди використовують вищу освіту як засіб уникнути військової служби. З цієї причини наразі у Верховній Раді є декілька ініціатив, як з цим впоратися.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь