Державні службовці мають змогу піти в неоплачувану відпустку на необмежений час й зберегти за собою місце.
Точніше, межа такої відпустки визначена — завершення або призупинення воєнного стану. Однак коли саме це станеться ніхто не прогнозує.
Тож якщо місце працівника відомства тимчасово звільнилось, на нього може претендувати інший фахівець. Саме таке призначення юридично правильно називати “строковим”, бо заповнюється на конкретний строк. А сам процес — “заміщення”.
Керівнику, аби вирішити таке кадрове питання, закон не встановлює критеріїв, строків та умов. Державний службовець може без конкурсу призначатися на посаду, якщо висловить таке бажання.
Національного агентства з питань державної служби (НАДС) також роз’яснює, що держслужбовцець, з урахуванням його професійної підготовки, може бути переведений без конкурсу.
Зокрема передбачено:
🔶переведення на іншу рівнозначну або нижчу посаду в тому ж органі (в іншому населеному пункті);
🔶на рівнозначну або нижчу посаду в іншому органі (в іншому населеному пункті).
📌Нацагентство визначає такі популярні причини тривалої відпустки: вагітність, пологи, догляд за дитиною, неоплачувані відпустки на час карантину та мобілізація. Мінус при заміщенні — звільнення за день до повернення попереднього фахівця.
НАДС зазначає, що заміщення не може застосовуватися у відомстві, в якому оголошений простій. Йдеться про неможливість здійснювати свої функції, наприклад, через бойові дії.
Заборона суміщення при простої обгрунтовується і з економічної точки зору, так як уникаються подвійні витрати зарплатного фонду. Бо ж усім робітникам такого закладу виплачується як мінімум ⅔ посадового окладу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here