Депутати Європарламенту схвалили знаковий для ЄС закон про штучний інтелект

0
479

Депутати Європарламенту схвалили знаковий для ЄС законопроект про штучний інтелект, що стало важливою віхою на шляху до того, щоб стати законом.

Регламент, узгоджений під час переговорів із державами-членами в грудні 2023 року, був схвалений євродепутатами 523 голосами «за», 46 «проти» та 49 утрималися.

Він ще підлягає остаточній перевірці юристів-лінгвістів і має бути офіційно схвалений Радою Європейського Союзу.

«Усі системи штучного інтелекту, які вважаються явною загрозою безпеці, засобам існування та правам людей, будуть заборонені, від соціальних оцінок урядів до іграшок із використанням голосової допомоги, яка заохочують до небезпечної поведінки», — йдеться у статті на сайті Європейської комісії.

Для тих програм і видів використання, які опускаються нижче цього рівня, законодавство планує розділити ШІ на три рівні; високий ризик, обмежений ризик і мінімальний ризик.

Категорія високого ризику включає ШІ, який використовується в критичній інфраструктурі, освіті, компонентах безпеки, процесах працевлаштування, правоохоронних органах, міграції та відправленні правосуддя. Для того, щоб штучний інтелект був дозволений у цих сферах, він повинен спочатку виконати низку зобов’язань, зосереджених на оцінці та зменшенні ризиків, безпеці та людському нагляді.

Обмежений ризик зосереджується на небезпеці, пов’язаній із недостатньою прозорістю використання ШІ. Ці види використання знову підлягатимуть обмеженням, хоча й менш суворим і зосередженим на забезпеченні того, щоб люди були обізнані про використання штучного інтелекту, наприклад, з позначенням чат-ботів штучного інтелекту та тексту, відео та зображень, створених штучним інтелектом.

Це не вплине на використання, яке вважається мінімальним. Ця категорія, за словами Комісії, охоплює «переважну більшість систем штучного інтелекту, які зараз використовуються в ЄС», і включає відеоігри зі штучним інтелектом і фільтри спаму.

Вітаючи прогрес, Баррі Сканнелл, консультант William Fry, який спеціалізується на праві штучного інтелекту, сказав Irish Legal News: «Після сьогоднішнього голосування Закон про штучний інтелект має набути чинності до літа, а перші положення, що забороняють певні типи систем ШІ, ймовірно, будуть введені в дію до кінця року».

Він продовжив: «Закон забороняє певні практики штучного інтелекту, які вважаються маніпулятивними, експлуатаційними або інвазивними, включаючи оманливий штучний інтелект, використання на основі вразливостей, біометричну категоризацію конфіденційної інформації, соціальне оцінювання, біометричну ідентифікацію в режимі реального часу в громадських місцях, оцінку ризику кримінального правопорушення, створення баз даних розпізнавання облич шляхом нецільового сканування та визначення емоцій на робочих місцях і в освітніх установах.

«Протягом наступних кількох років набудуть чинності додаткові положення щодо моделей штучного інтелекту загального призначення, таких як Gemini або ChatGPT, а також норми щодо систем штучного інтелекту з високим ризиком.

«Порушення тягнуть за собою значні штрафи до 35 мільйонів євро або семи відсотків світового обороту.

«Я вважаю, що це чудовий розвиток, оскільки він захищає громадян ЄС від недоліків цієї неймовірної нової технології, водночас надаючи компаніям рамки, навколо яких вони можуть впроваджувати інновації, використовувати та розробляти нові системи ШІ. Недоліком, ймовірно, будуть високі витрати на відповідність і складність вимог, особливо для МСП, але в цілому я вважаю, що це дуже позитивний розвиток».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь