Шостий апеляційний адміністративний суд з’ясовував, чи має право Укртрансбезпека зважувати сипучі та рідкі вантажі.

Розгляд проводився по конкретній справі. Водій перевозив відсів насипом. Загальна вага відповідала ваговим нормам з урахуванням мінімальної 5% межі для накладення штрафу. Однак, зважувальне обладнання показало перевищення вагових норм на одну вісь.

Суд врахував, що підпункт 2 пункту 2 Порядку №879 передбачає вимоги здійснення визначення вагових параметрів навантаження на осі транспортного засобу виключно згідно з Методикою, затвердженою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.

При цьому суд дослідив, що на сьогодні Єдиною методикою вимірювання поосьових навантажень вантажних транспортних засобів у русі в Україні є лише Методика виконання вимірювань поосьових навантажень та маси вантажних транспортних засобів у русі.

Ця методика розроблена Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом Державної служби автомобільних доріг України. Затверджена заступником голови Державної служби автомобільних доріг. Методика атестована відповідно до ГОСТ 8.010-99. Видано свідоцтво про атестацію №02-84-08.

Разом із тим, суд встановив, що вказана Методика не розповсюджується на транспорті засоби з рідким або сипучим вантажем.

Вивчивши всі матеріали суд, зробив висновок, що на сьогодні відсутня затверджена у встановленому порядку Методика зважування саме сипучих та рідких вантажів. Внаслідок відсутності відповідної Методики, визначити вагу сипучого чи рідкого вантажу по осях є технічно неможливим.

Враховуючи відсутність такої Методики, на думку суду, в Укртрансбезпеки відсутні правові підстави визначення перевищення нормативних вагових параметрів транспортного засобу із сипучим чи рідким вантажем. Відповідно відсутні правові підстави для застосування штрафів за такі порушення з відповідним видом вантажу (Постанова від 06.09.2021 у справі №620/6038/20).

Таким чином, Шостий апеляційний адміністративний суд (м. Київ) визнав, що на сьогодні у підрозділів Укртрансбезпеки відсутні правові підстави для зважування сипучих та рідких вантажів, допоки Мінекономрозвитку не розробить Методику зважування таких вантажів.

Джерело: Дорожній адвокат

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here