Бронювання працівників критично важливих підприємств: кого стосується?

0
276
#image_title

Мінекономіки у своєму листі № 2704-20/5959-01 роз’яснило, що критерії віднесення підприємств до критично важливих встановлюються центральними органами влади за критеріями згідно з пунктом 2 Порядку № 76 від 27 січня 2023 р., а також обласними та місцевими державними/військовими адміністраціями з урахуванням потреб територіальної громади.

Власне роз’яснення Порядку бронювання військовозобов’язаних для підприємств, установ та організацій АПК видало також Мінагрополітики.

Постановою КМУ від 10 лютого 2023 р. № 122 зупинено заходи з розроблення мобілізаційного плану України на особливий період, передбачені постановою КМУ від 15 грудня 2021 р. № 1337 (для службового користування).

Водночас постановою від 10 лютого 2023 р. № 119 розширено перелік посадовців, які можуть виїжджати за кордон під час воєнного стану, – усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі дітей віком до 18 років під час їх виїзду за кордон для відвідання дітей чи супроводження таких дітей для виїзду за межі України.

Постановою КМУ від 10 лютого 2023 р. № 124 затверджено Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, яким зокрема передбачено, що в разі працевлаштування учасника бойових дій роботодавцеві компенсуватимуть фактичні витрати з ЄСВ за такого працівника, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску.

Ці й інші документи зібрано на аналітично-правовій платформі LEX у довіднику Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси, де впродовж року після початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну уже накопичилося 1400 нормативних актів, дорадчих матеріалів і корисних посилань.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь