Банківську картку заблокували: як діяти і куди звертатись українцям

0
1199
#image_title

Декілька днів тому українські банки знову отримали можливість арештовувати рахунки клієнтів на вимогу виконавчих органів. Кожен день від українців надходить велика кількість повідомлень про блокування їх банківських рахунків.

Як діяти в такому випадку – розповідає Ти ж ЮРИСТ.

ВПЕРШЕ ЧУЮ… ЩО ЗА АРЕШТ? КУДИ ДИВИТИСЬ?

  • У випадку арешту банківського (карткового) рахунку в першу чергу зайдіть до Єдиного реєстру боржників України. Там введіть свої дані та перевірте, за що накладено арешт.
  • У даному реєстрі також можна отримати інформацію, щодо органу виконавчої служби, засоби зв’язку та ПІБ державного виконавця, в якого знаходиться документ щодо вашої заборгованості.
  • Також вказану інформацію можна переглянути у застосунку Дія (розділ «Виконавчі провадження»).

ПІСЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ІНФОРМАЦІЄЮ Є ДВА ВАРІАНТИ РОЗВИТКУ ПОДІЙ:

Перший: ви погоджуєтесь, що за вами дійсно існує борг, оплачуєте його, надаєте всі дані виконавцю, який після цього знімає накладений арешт.

Другий: ви не погоджуєтесь з тим, що за вами «висить» борг (помилково наклали арешт, хтось взяв кредит на ваше імя, жодних штрафів у вас не було, сума кредиту значно перевищує ваш реальний борг і т.д.).

Звичайно, перший варіант є найпростішим та найшвидшим способом вирішенням проблеми. У другому випадку вам необхідно буде звертатись до виконвця, який наклав арешт, із заявою про ознайомлення із всіма матеріалами виконавчого провадження. Лише після цього стане зрозуміло, що стало першопричиною накладення арешту (несплачений штраф, кредит, аліменти тощо). Для того, щоб в майбутньому зняти накладений арешт, вам потрібно буде «позбутися» першопричини (наприклад, скасувати незаконний штраф поліції). Але кожний випадок дуже індивідуальний — тому без послуг адвокат тут не обійтися.

ЯК РОЗБЛОКУВАТИ ХОЧАБ 13 400 ГРН НА ОДНОМУ РАХУНКУ (ЯКЩО ЗАБЛОКОВАНО ВСЕ)

  • Для визначення такого поточного рахунку у банку необхідно звернутись до виконавчої служби (приватного виконавця), який наклав арешт із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій.
  • Заяву можна подати в паперовій формі (нарочно або поштою) або в електронній формі.
  • У заяві зазначаються номер поточного рахунку, який особа просить визначити для здійснення видаткових операцій, та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.
  • Протягом 2 робочих днів з дня отримання заяви фізичної особи виконавець виносить постанову про визначення рахунку особи у банку для здійснення видаткових операцій
  • Не пізніше наступного дня цю постанову він надсилає у ваш банк, який повинен розблокувати для вас суму у 13 400 гривень.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь