Починаючи з цього тижня, Департамент поліції та прикордонної охорони відмовився від публікації даних про кількість українських біженців, які в’їхали до Естонії.
Натомість відомство тепер публікує дані про кількість претендентів на тимчасовий та міжнародний захист, розповів rus.err.ee прес-секретар Департаменту поліції та прикордонної охорони Ільмар Кахро.
«Інформацію про кількість українських громадян, які в’їхали до Естонії з початку війни, як і раніше, можна будь-якої миті запитати у департаменту, але ми вирішили більше не представляти це число на сайті, оскільки воно інтерпретується як загальна кількість українських біженців в Естонії, що все більше розходиться з реальністю», — зазначив Кахро.
«Коли розпочалася війна, ми відновили тимчасовий прикордонний контроль на естонсько-латвійському кордоні та перераховували всіх українських громадян, які прибували до Естонії (як через Латвію, так і через Росію), і запитували їх на кордоні, чи залишаються вони в Естонії, чи їдуть далі. Якщо в перші тижні та місяці це давало уявлення про те, скільки біженців може перебувати в Естонії, то згодом якість даних погіршуватиметься», — пояснив прес-секретар.
«По-перше, ми більше не маємо тимчасового прикордонного контролю з Латвією, тому ми не знаємо, скільки українських біженців в’їжджає або виїжджає звідти. Оскільки на виїзді з Естонії як у напрямку Латвії, так і Фінляндії немає прикордонного контролю, ми можемо дізнатися про виїзд біженців тільки в тому випадку, якщо вони самі повідомлять про це департаменту», — додав Кахро.
«По-друге, до цієї великої кількості входять люди, які не є біженцями і приїжджають до Естонії з Росії як громадяни України швидше для відвідування родичів або з метою туризму. Ми також бачимо, що при повторному в’їзді до Естонії ми кілька разів перераховуємо одних і тих самих людей», — пояснив представник поліції.
«У цій ситуації нам здається більш правильним ґрунтувати оцінку кількості біженців в Естонії за кількістю громадян України, які звернулися за тимчасовим або міжнародним захистом. Щоправда, очевидно, що деякі біженці з тих чи інших причин не хочуть звертатися за захистом, і фактична кількість біженців в Естонії трохи вище, ніж кількість тих, хто отримав захист, але цей метод здається нам правильнішим, ніж підрахунок усіх людей, які перетинають кордон», — сказав Ільмар Кахро.
Напередодні ЗМІ написали про те, що з 27 лютого Естонія прийняла 50 185 біженців з України.
За даними на 7 серпня, про тимчасовий захист в Естонії клопотали 32 077 осіб.