Президента просять не призначати суддів: реакція ВРП

0
498
Close up on the scales of justice on a small bronze statue over a blue background with copy space conceptual of law and order
ВРП спростовує популістичну заяву непрофесійних громадських організацій щодо порушення порядку призначення суддів.
Непрофесійні громадські організації поширили через ЗМІ заяву до Президента України не призначати суддів на посади через начебто порушення процедури їх призначення.
ВРП, керуючись Законом № 679-ІХ, рекомендувала Президенту України призначити суддів, кандидатури яких були розглянуті палатою ВККСУ і які визнані такими, що відповідають займаній посаді. Цей Закон надав ВРП повноваження приймати рішення про призначення суддів без рекомендації ВККСУ.
⚖ Наголошуємо, що відповідно до норм чинного законодавства кваліфікаційне оцінювання проводиться кваліфікаційною палатою ВККСУ, а не її пленарним складом.
▪ ВРП розглянула всі запропоновані кандидатури суддів у відкритих засіданнях з онлайн-трансляцією. Водночас жодна із громадських організацій не брала участі у засіданнях і не наводила додаткових мотивів, які викликали б обґрунтовані сумніви щодо відповідності кандидатів вимогам законодавства. ВРП також досліджувала висновки ГРД і надавала їм оцінку.
▪ Крім того, Верховний Суд надав оцінку діяльності цих суддів та зобов’язав ВРП розглянути подання про їх призначення.
▪ Інша група – судді, призначені на п’ятирічний термін. Згідно з нормами Закону № 679-ІХ ВРП у разі проходження суддями кваліфікаційного оцінювання вносить подання Президенту без рекомендацій ВККСУ, яка не працює вже протягом двох років. Таким чином, ВРП рекомендувала призначити виключно тих суддів, які пройшли кваліфікаційне оцінювання.
Нагадуємо, що українські суди потерпають від шаленого дефіциту суддів, що негативно впливає на доступ до правосуддя громадян, які звертаються для захисту своїх прав і свобод.
На сьогодні правосуддя не здійснюється у 8 судах першої інстанції, у 86 судах здійснюють правосуддя по одному судді. Як наслідок, 137 тисяч громадян позбавлені доступу до правосуддя.
Закиди про непроходження суддями кваліфікаційного оцінювання спрямовані на введення в оману громадян і Президента, а також дискредитацію судової влади.
ВРП закликає утриматися від популістських закликів та звинувачень, які виглядають щонайменше абсурдними, абсолютно непрофесійними і політично заангажованими.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь