Конституційний Суд розглядає, чи законна автофіксація порушень правил на дорогах

0
647

Сьогодні Конституційний Суд України дослідить питання автоматичної фіксації.

Про це повідомив перший заступник директора Департаменту патрульної поліції Нацполіції Олексій Білошицький, пише «Я і Закон».

На розгляді Конституційного Суду України перебувають конституційні скарги Забари А.В., Мартиросяна Г.М. та Копилової Н.А.

Так громадяни просять перевірити на відповідність Конституції України положень ч.1 ст.14-2 КУпАП, ч.5 ст.279-1 КУпАП.

На думку авторів конституційних скарг, оспорювані положення не відповідають нормам Конституції України, зокрема ч.2 ст.61 та ч.3 ст.62 КУ.

Скаржники вважають, що автофіксація порушує: презумцію невинуватості, індивідуалізацію юридичної відповідальності, та право на професійну правничу допомогу.

«Позицію МВС і відповідності оскаржуваних норм законодавства Конституції України ми йдемо захищати разом з Антон Геращенко і Денис Горбась у відкритому пленарному засіданні! Наша позиція базується не тільки на нормах вітчизняного законодавства, але і підкріплена загальноєвропейськими правовими принципами і рішеннями ЄСПЛ», — зазначив Олексій Білошицький.

За його словами, безпека дорожнього руху — завдання не тільки поліції, МВС і інших органів державної влади та місцевого самоврядування.

«Важливо, що у більшості країн Європи працюють камери автофіксації порушень ПДР. Перед тим, як запустити це в Україні, ми ретельно вивчали досвід інших країн, де камери довели свою ефективність й наразі доводять її у нас. Робота камер позитивно впливає на зниження рівня аварійності. Вони встановлюються у місцях, де за статистикою у ДТП загинули й травмувалися найбільше учасників дорожнього руху. Так от, за час функціонування камер нам вдалося досягнути на цих ділянках доріг зниження кількості ДТП з потерпілими та загиблими втричі. А наша мета проста — «Vision Zero» на наших дорогах!», — додав поліцейський.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь