Уточнено правила видачі ордеру адвокатом в електронній формі

0
207

Через цифровізацію процесів документообігу у практиці роботи державних органів та адвокатів іноді виникають питання оформлення документів в електронному вигляді. Наприклад, як правильно посвідчувати додатки до електронного адвокатського запиту?

Таке запитання виникло у начальника головного сервісного центру МВС Миколи Рудика та адвоката Анатолія Опанасенка. І відповідь на нього Рада адвокатів України дала рішенням від 08.06.2024 № 36 «Про внесення змін до Положення про ордер на надання правничої допомоги та до рішення РАУ № 162 від 04 серпня 2017 року».

Рішення Ради адвокатів України від 08.06.2024 № 36 «Про внесення змін до Положення про ордер на надання правничої допомоги та до рішення РАУ № 162 від 04 серпня 2017 року» оприлюднено на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Зокрема, у Положенні про ордер на надання правничої допомоги, затвердженого рішенням РАУ від 12.04.2019 № 41, було уточнено, що ордер (як письмовий документ) може бути як в паперовій, так і в електронній формі. Підпис адвоката, керівника АБ, АО на ордері може бути здійснено відповідно власноручно або із застосуванням електронного підпису.

Ордер вважається підписаним, якщо:

  • у його графі «Адвокат» міститься або власноручний (фізичний) підпис;
  • ордер засвідчено електронним підписом;
  • електронним підписом засвідчено документ, додатком до якого є ордер.

Тож електронна копія електронного ордера на надання правничої допомоги виготовляється в порядку встановленому для оригіналу ордеру на надання правничої допомоги в електронній формі (здійснюється візуальне подання електронного документа в електронній формі з накладенням електронного підпису) і не потребує проставляння слів «Згідно з оригіналом»).

Також РАУ додатково пояснила, що у розумінні ст. 24 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» електронною копією електронного ордера на надання правничої допомоги вважається копія електронного ордера виготовлена в порядку передбаченому для оригіналу ордера в електронній формі, відповідно до ст. 7 Закону «Про електронні документи та електронний документообіг» з накладанням електронного підпису автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь