Британська рейтингова агенція «Times Higher Education» під час Глобального конгресу зі сталого розвитку, що нещодавно відбувся в Саудівській Аравії, презентувала результати щорічного рейтингу університетів Impact Rankings.
Цього року агенція прорейтингувала 1591 університет зі 112 країн світу, 32 з яких українські, що є найбільшим представництвом ЗВО в рейтингах «Times Higher Education».
До тисячі найбільш сталих університетів України увійшли:
До рейтингу також увійшли заклади вищої освіти, які мають найбільші успіхи у досягненні Цілей сталого розвитку (ЦСР), а саме: Сумський державний університет посів 73 місце у світовому рейтингу за Ціллю 8 «Гідна праця та економічне зростання»; НУ «Львівська політехніка» увійшов до 201-300 ЗВО за Ціллю 1 «Подолання бідності» та Ціллю 2 «Подолання голоду»; Ужгородський національний університет та НУ «Чернігівська політехніка» – до 201-300 ЗВО за Ціллю 16 «Мир, справедливість та сильні інститути»; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана – до 201-300 ЗВО за Ціллю 4 «Якісна освіта»; Харківський національний університет радіоелектроніки та Сумський національний аграрний університет – до 201-300 ЗВО за Ціллю 10 «Скорочення нерівності».
- Сумський державний університет (найкращі 301-400 світового рейтингу);
- НУ «Львівська політехніка» (найкращі 401-600 світового рейтингу);
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (найкращі 801-1000 світового рейтингу);
- НТУ «Харківський політехнічний інститут» (найкращі 801-1000 світового рейтингу);
- Ужгородський національний університет (найкращі 801-1000 світового рейтингу);
- ДУ «Житомирська політехніка» (найкращі 801-1000 світового рейтингу).
Також зазначимо, що Сумський національний аграрний університет – єдиний ЗВО аграрного профілю, який потрапив до рейтингу Times Higher Education Impact Rankings.
Довідково
Рейтинг «Times Higher Education Impact Rankings» набуває все більшої популярності, адже університети прагнуть продемонструвати відданість досягненню Цілей сталого розвитку ООН (ЦСР).
Методологія рейтингу «Impact Rankings» містить низку показників за кожною із 17 ЦСР, які оцінюють освітню, дослідницьку та адміністративну діяльність закладів вищої освіти, а також їхній вплив на суспільство.