Як отримати звіт про доступність приміщення для маломобільних груп населення

0
668

Люди з інвалідністю мають право на доступність до середовища, в якому вони живуть, працюють та відпочивають. Це означає, що вони повинні мати можливість без перешкод користуватись громадськими місцями, будівлями та усіма іншими інфраструктурними об’єктами. Так вимагає влада, щоб усі заклади були правильно спроєктовані, будувалися та підтримувалися з урахуванням потреб людей з інвалідністю.

Доступність приміщень для людей з обмеженою рухливістю — є важливою складовою інклюзивного середовища і повинна забезпечувати можливість вільного та безперешкодного руху та користування приміщенням для всіх користувачів.

Для забезпечення доступності приміщень для людей з інвалідністю, всі приміщення повинні мати:

  • Безперешкодний доступ до головного входу та основних приміщень за допомогою сходів або рампи.
  • Ліфти та пандуси, які дозволяють рухатися по різних поверхах без бар’єрів.
  • Простір для маневрування та повороту на інвалідних візках.
  • Доступ до приміщень, двері яких обладнані автоматичними дверима, що відкриваються дистанційно або за допомогою кнопки.
  • Туалети, обладнані для користування людьми з інвалідністю.
  • Систему звукової та світлової сигналізації в разі надзвичайних ситуацій.

Звіт на доступність приміщення для людей з обмеженою рухливістю видає БТІ

Для забезпечення повної доступності приміщення для людей з інвалідністю, важливо проводити регулярну оцінку та перевірку доступності приміщення та вживати заходи для усунення будь-яких бар’єрів, які можуть перешкоджати їх користуванню. Тому кожне підприємство має пройти перевірку щодо доступності та отримати звіт про доступність приміщення для маломобільних груп населення. Таку документацію складає та видає БТІ, де працюють кваліфіковані фахівці. Саме вони проводять оцінку приміщення на інклюзивність та на підставі цього складають звіт про доступність. Отримати звіт на доступність є обов’язковим для медичних установ, фінансових закладів, аптек. Але Кабінет Міністрів рекомендує встановлювати спеціальне обладнання всім, хто стурбований становищем інвалідів в українському суспільстві.

Як проводять оцінку приміщення?

Оцінку приміщення проводять кваліфіковані експерти, які приїжджають на місце та роблять всі необхідні дослідження, які включають заміри, фото та відеофіксацію цього об’єкта. При виявленні похибок та відхилень, експертом буде надані рекомендації щодо їх усунення. Адвокат проводить дослідження з використанням новітнього обладнання, що дозволяє робити заміри більш точними та якісними. Після оцінки приміщення, експертами буде наданий звіт про доступність приміщення для маломобільних груп населення. Він буде включати всю інформацію, а саме вимірювання та креслення таких параметрів:

  • Як облаштована вхідна група з пристроєм пандуса;
  • Відсутність перешкод і великих інтер’єрних об’єктів на висоті 0,7-2 м;
  • Ширина дверних прорізів і коридорів;
  • Зручність входу в санітарні кімнати.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь