Довічне ув’язнення сумісно з Європейською конвенцією з прав людини, якщо у в’язнів є певний шанс бути звільненим і є можливість переглянути їхні вироки. Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, національні закони щодо довічного ув’язнення мають бути достатньо чіткими та певними.
Ув’язнені також повинні знати з самого початку, що вони повинні робити, щоб розглядати можливість звільнення, і за яких умов. Департамент Ради Європи з питань виконання рішень ЄСПЛ опублікував новий інформаційний бюлетень щодо справ щодо довічного ув’язнення.
Інформаційний бюлетень підсумовує кроки, вжиті дев’ятьма державами-членами щодо цього питання у відповідь на 20 різних рішень Європейського суду з прав людини. Він охоплює низку конкретних питань, пов’язаних із довічним ув’язненням, включаючи механізми перегляду, умови тримання під вартою та ризик незмінного довічного ув’язнення у справах про екстрадицію.
Це остання публікація в серії тематичних інформаційних бюлетенів про зміни в національному законодавстві, політиці та практиці в Європі, пов’язані з виконанням рішень Європейського суду. Інші інформаційні бюлетені охоплюють такі питання, як навколишнє середовище, права дітей, домашнє насильство, свобода слова та захист даних.