Суддям дозволять розглядати справи дистанційно: деталі

0
504
Close up on the scales of justice on a small bronze statue over a blue background with copy space conceptual of law and order
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9151 про внесення змін до процесуальних кодексів щодо особливостей роботи судів та суддів під час дії воєнного чи надзвичайного стану. Про це повідомив народний депутат Роман Бабій.
Законопроект напрацьований в рамках роботи комітетської робочої групи з питань оптимізації процесуальних кодексів за участі суддів різних інстанцій та юрисдикцій, адвокатів, представників Вищої ради правосуддя та Ради суддів України.
«Судовий процес має бути безпечним для всіх його учасників. Однак зупиняти чи сповільнювати судові розгляди недопустимо — навіть під час війни і в тих судах, які знаходяться досить близько до зони ведення бойових дій, в містах, які часто обстрілюються ворогом.
Наразі є випадки, коли суд не може по кілька разів розпочати слухання через повітряні тривоги чи відсутність електрики і кожного разу відкладає засідання на кілька тижнів без будь-яких гарантій, що воно знову відбудеться, а суддя з цих же причин не може оперативно написати ухвалу чи рішення.
Тому ми пропонуємо надати можливість зборам суддів (у виключних випадках голові суду з подальшим затвердженням зборами) чи Раді суддів України запроваджувати для безпеки учасників процесів особливий режим роботи», — зазначає нардеп.
Під час такого режиму суддя чи секретар зможуть проводити засідання не в залі судових засідань і не в приміщенні суду, а в більш безпечних місцях – наприклад, в укриттях.
Це дозволить працювати більш швидко і ефективно, без перерв на час тривоги чи відсутності електрики. Суддя також зможе дистанційно виготовляти потрібні процесуальні документи.
Загалом перелік особливостей роботи суду в таких випадках затверджує Рада суддів України. Вона ж встановлює методику визначення, які саме суди можуть вводити такий режим роботи, для того, щоб цей режим застосовувався в судах, які дійсно його потребують, а не в будь-якому, де заманеться.
Так само Рада суддів зможе скасувати будь-яке рішення судів про такий режим роботи, якщо визнає його необґрунтованим чи якщо безпекова ситуація у відповідній місцевості зміниться. Це все запобіжники від зловживань при встановленні особливого режиму роботи суду.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь