В Україні хочуть вдосконалити норми щодо продажу гуманітарної допомоги

0
249

Законодавче поле України у плані правоохоронної діяльності було не дуже добре підготовлене до таких подій, як повномасштабне збройне вторгнення. Тому протягом останнього року парламенту довелося суттєво змінювати законодавство, посилювати кримінальну відповідальність за окремі правопорушення. Про це розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, повідомила пресслужба Апарату ВРУ.

«Разом із колегами по парламенту протягом перших 3-4 місяців війни ми досить плідно попрацювали. Зокрема була посилена відповідальність за державну зраду в умовах воєнного стану. Крім того, ми стикнулися з тим, що треба було вдосконалювати Кримінальний процесуальний кодекс України, щоб наші правоохоронці та прокурори працювали в умовах воєнного стану. Були запроваджені нові норми, пов’язані з кримінальною відповідальністю за колабораціонізм», – розповів депутат.

За його словами, необхідно переглянути поріг, відколи наступає кримінальна відповідальність за незаконне використання гуманітарної допомоги: «Хоча запровадження кримінальної відповідальності за такі дії виконує функцію превенції, тобто стримує злочинців, усе ж поріг, відколи наступає кримінальна відповідальність, треба переглядати. Також можливе запровадження адміністративної відповідальності за дрібне нецільове використання гуманітарної допомоги».

Сергій Іонушас також додав, що наразі в Комітеті тільки напрацьовуються відповідні норми.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь