Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Всі громадяни віком від 18 до 60 років зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин.

Важливим у даному питанні є визначення порядку черговості мобілізації громадян.

За для цього Законом передбачені черги, відповідно до яких проводиться мобілізація.

Так, Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначені чотири хвилі мобілізації:

 • перша – на службу призивають оперативний резерв – колишніх військовослужбовців, які мають бойовий досвід або які раніше служили за контрактом після 2014 року.
 • друга – військовослужбовці, які проходили строкову службу або також служили за контрактом до 2014 року;
 • третя – призиваються офіцери запасу – військовозобов’язані, які закінчили військові кафедри ВНЗ.
 • четверта – призиваються всі мешканці країни, які не мають обмежень за віком або за станом здоров’я.

19 КОММЕНТАРИИ

 1. Враньё. Тянут с улицы всех подряд. Повестки вручают везде и по приходу в комиссариат никаких мед комиссий нет. Забирают сразу и не служивых которые даже не знают как держать автомат и не учат. Ставят сразу на блокпост и там возможно чему-то учишься в процессе. Только вроде идёт третья волна а забирают даже не служивых и не военного кафедры, ничего. Вообще врут, тянут всех подряд. Беспредел

  • Ви бачили …….на свої очі……що гребуть……..нахера цю дикість писати….
   Я ( учасник бойових дій ) тричі сам був у військоматі…….і не беруть ……і зі здоров’ям у мене все норм.

   • Тю,так на Закарпаття велком,дивом тікаєте після 2ох місяців обстрілів в окупації з дітьми,ідете реєструватися в військомат з білим білетом і наступного дня ви вже в лавах зсу!Це історія моєї сім’ї ,моїх сусідів переселенців ,можу назву села та всі данні написати!Жодного чоловіка призивного віку не залишають,всіх загребли до одного ,навіть з опухлими від варикозу ногами !І так,я бачила це своїми очами у військоматі і на медкомісію ходила з чоловіком !

   • Це вас неберуть. Вже чула таке теж. А що повістки вручають навіть начальникам підрозділів не військовим це правда, і не тільки начальникам, вони ніхто ніколи не служили.

   • Гребудь. В основному сільське населення. Хлопців, які не служили в армії, забирають на три тижні в учебку, а звідти кого куди. З нашого села хлопців кинули в Суми , а одного взагалі в Авдіївку Донецької області.
    Питання: чого можна навчити за 21 день?

 2. Тю,так на Закарпаття велком,дивом тікаєте після 2ох місяців обстрілів в окупації з дітьми,ідете реєструватися в військомат з білим білетом і наступного дня ви вже в лавах зсу!Це історія моєї сім’ї ,моїх сусідів переселенців ,можу назву села та всі данні написати!Жодного чоловіка призивного віку не залишають,всіх загребли до одного ,навіть з опухлими від варикозу ногами !І так,я бачила це своїми очами у військоматі і на медкомісію ходила з чоловіком !

 3. Пиздешь…сам ходив до военкому,гроши довал,хотив идти на фронт,москалів хуячить..маю боивый опыт в Югославии..кажуть старый.. 48 років. Сергій.

 4. Вася, ти довбойоб. Я прийшов у воєнкомат, мене відправили на ЛВК по стану здоров’я, оскільки не придатний до військової служби у мирний час. Зараз проходжу медичну комісію у медичномуизакладі, який обстежує призовників згідно їх стану здоров’я. Так що не пизди хуйню, сепар грьобаний, а бери зброю та йди захищати Україну, експерт ти наш диванний…

 5. У нас, на Закарпатті гребують усіх підряд, чатують на заправках, повістки виписують аби кому попало, не важливо чи ти служив чи ні, і в силу вже почали заламувати руки і в машину… Ось який закон.

 6. Ну в Чернигове , есть такое , уменя колеге вручили повестку в Сильпо при виходе на следующий день прошел комисию еще через уехал в учебку в армии не служил, двум вручили один плиточник один гипсокартонщик тоже в городе одному аозле ринка , второму на блок посту виписали , пришли в военкомат забрали служат в городе, прораб знакомий та же история на виезде из города , вчера прошел комисию забрали или нет пока незнаю …. это Чернигов , и это не добровольци , в то же время есть те кто имеет опит служби и желание призодит в военкомат , питался попасть в ТРО и не взяли , вчера общялся с таким сантехником , я строитель вот из первых уст , и да после этого у нас люди в городе которие не ездят мимо блок постов и боятся ходить в места скопления людей чтоб эту повестку не получить , наслишаны от знакомих… у меня лично проблеми с сердечно сосудистой системой диагназ писать не буду , я хожу и езжу везде пока не пришла повестка даже для уточнения данних, тоесть никакая и не дали не где,хочу сходить сам чтоб написали или частично годен(в воеенное время) или не годен, и не думать , ну есть моменти надо доделать часть заказаков , а то я узкий специалист и по моей части в городе на сегодня остался только я , меня не будет, и определенную работу просто зделать некто не сможет…
  Меня смущяет другое того парня которого забрали была работа месяца на полтора и клиенти ждут , а он по моей части и я например оставались в городе…

 7. Пришёл в военкомат дали повестку на какое число отправка через пару дней сказали вы нам не подходите я ст.сержант срочную службу служил в Германии потом в Закавказье сверхсрочную служил в Львовской области г.Стрий где и проживаю

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here