Згідно із законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, в Україні військовозобов’язані жінки можуть отримати відстрочку від призову в трьох випадках, повідомляє РБК-Україна.

Так, згідно з документом, відстрочку від призову мають право отримати:  • Жінки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
  • Жінки, які мають неповнолітню дитину (дітей) та чоловіка, який проходить військову службу.
  • Студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній чи дуальній формах.

Також варто зазначити, що українців, які втратили близьких родичів внаслідок повномасштабної війни, не призиватимуть на військову службу під час загальної мобілізації.У Збройних силах України служить понад 50 тисяч жінок, із них понад 5 тисяч перебуває на передовій. Україна посідає одне із перших місць серед країн НАТО за кількістю жінок в армії.

Нагадаємо, з 1 жовтня українкам деяких професій необхідно стати на військовий облік. Міністерство оборони України в наказі №35 визначило 7 основних професій та 14 спеціальностей. У наказі є список перелік спеціальностей та професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Він містить 35 професій та 76 спеціальностей.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here