Українцям дали корисні поради, як отримати страхове відшкодування у разі дорожньо-транспортної пригоди. Про це розповіли в пресслужбі МТСБУ, пише «Я і Закон».

Якщо трапилася ДТП, кожен учасник дорожнього руху повинен дотримуватись простих правил:

 1. Викликати швидку допомогу та поліцію, надати необхідну першу допомогу, якщо в ДТП є травмовані люди.
 2. Учасники ДТП мають проінформувати один одного про себе, своє місце проживання та надати інформацію щодо чинних полісів ОСЦПВ.
 3. Викликати на місце ДТП патрульну поліцію для оформлення дорожньої пригоди. Якщо ДТП підпадає під умови (http://bit.ly/2wQ6A68), скористуйтесь європротоколом – спеціальним бланком повідомлення про подію.
 4. Кожен водій має невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів повідомити власну страхову компанію про факт настання ДТП.

Наступні дії постраждалого в ДТП:

 1. Якщо постраждав пішохід чи велосипедист, він повідомляє страхову компанію винуватця ДТП (оскільки він не повинен мати поліс ОСЦПВ)
 2. Постраждалому потрібно протягом 30 днів надати страховику письмову заяву про страхове відшкодування та інші документи, передбачені законодавством, зокрема:
 • довідку патрульної поліції про фіксацію ДТП або європротокол;
 • паспорт заявника;
 • документ, що підтверджує право заявника на отримання страхового відшкодування (довіреність, договір оренди, свідоцтво про право на спадщину);
 • довідку про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків (якщо заявник – фізична особа);
 • документ, що підтверджує право власності на пошкоджене майно на день вчинення ДТП;
 • документи, що засвідчують витрати на лікування, строки перебування на лікарняному, інвалідність тощо в випадку, коли шкода заподіяна здоров’ю людини.

Якщо лікування ще триває, і повний обсяг витрат на нього невідомий, необхідні документи можна додати до заяви пізніше.

 • відомості про банківські реквізити заявника.
 1. Постраждала сторона в випадку пошкодження автомобілю також має надати його страховій компанії для проведення огляду.

Автівка повинна зберігатись до огляду в тому стані, який залишився після аварії, її не можна ремонтувати. Страховик, в свою чергу, повинен провести огляд протягом 10 робочих днів після отримання письмового повідомлення.

Якщо страхова компанія не вклалась з оглядом у цей строк – постраждалий має право вже ремонтувати автівку, проте краще перед цим або викликати експерта за власний кошт (страхова потім відшкодує оплату його роботи) або в інший спосіб документально зафіксувати пошкодження (наприклад, отримати акт огляду з СТО).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here